Anne Sütü Nasıl Saklanır?

Anne Sütü Nasıl Saklanır?

Anne Sütü Nasıl Saklanır?

Anne sütü saklamak çalışan anneler için kurtarıcı yöntemlerden bir tanesidir. Bebeğinizi emzirmeye devam ettiğiniz süreçte sağlıklı beslenmesini sürdürmek için anne sütü saklama yöntemleri size yardımcı olabilir. Anne sütü nasıl saklanır? Doğru saklama koşullarında anne sütü 24 saate dek kullanılabilir oluyor. Oda sıcaklığında sütünüz 6 saate dek besleyici özelliklerini koruyabilir. Daha uzun süreli saklama koşulları için özel yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Philips Avent Süt saklama kapları tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir.

Bebekler yaklaşık olarak tek seferde 60 – 120 mililitre süt emebilir. Sütünüzü saklarken bu ölçüleri göz önüne almak önemlidir. Eksi 18 dereceye ulaşan derin dondurucu ortamında sütünüzü 3 aya dek saklayabilirsiniz. Buzdolabı koşulları olan sıfır ve dört derece aralığında sütünüzü 3 güne dek muhafaza edebilirsiniz. Sıcaklık ve koşullar sütün saklanma süresini de etkileyebilmektedir.

Lansinoh Anne Sütü Saklama Poşeti 25 adet

 

 

Anne Sütünün Bozuk Olduğunu Nasıl Anlarız?

Anne sütünün bozulduğunu anlamanın birçok yolu vardır. Kesilmiş, pütürlü görünüm; ekşi bir koku veya yüzeyde kesilmiş görünüm sütün bozulduğuna işarettir. Bu sütü kullanmadan atmanızda fayda var.

Anne sütünü saklarken göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta vardır. Bunlardan bir tanesi de uzun süre saklanan sütlerin bebeğin ihtiyaçlarına hitap etmeyebilir. Emzirme esnasında görülen Wash Back mekanizması ile bebeğinizin salgısı memenizden emilerek bağışıklık sisteminize karışır. Bebeğinizin vücudunun ihtiyacına özel olarak süt hazırlanması da bu mekanizma ile gerçekleşir. Aynı zamanda bebeğinizin büyüme sürecinde sütün içeriğindeki yağ, protein ve antikor oranları da farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple 3 ay gibi uzun süreler saklanacak olan sütlerde bebeğin bağışıklık ve beslenme ihtiyaçlarının yeterli olarak karşılanamayabileceğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

 

Saklanan Anne Sütü Nasıl Isıtılmalı?

Anne sütünüzü Wee Baby Süt saklama kabı gibi özel üretilmiş formüllerde sakladıktan sonra bebeğinize uygun hale getirmek önemlidir. Buzluktan çıkardığınız sütü ılık su dolu bir kasede bekleterek yavaşça çözülmesini sağlayabilirsiniz. Kaynatmak ya da ani ateş teması protein içeriğinde bozulmaya sebep olacağından önerilmemektedir.

Lansinoh Süt Saklama Şişeleri ile sakladığınız sütleri bebeğiniz için uygun hale getirirken doğru adımları izlemek sütün içeriğini korumak açısından önemlidir. Buzdolabında muhafaza ettiğiniz sütü ılık su dolu kapta bekleterek çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sütün yavaşça ısınması içeriğinin korunması açısından kıymetlidir. Bu sebeple bebeğinizin beslenme anından önce sütleri hazırlamak daha kolay bir süreci destekler. Bebeğiniz için en besleyici gıda olan sütü özel ürünlerimiz sayesinde güvenle saklayarak çocuğunuza sunabilirsiniz.