Ayak Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Ayak kuruluğu, tüm gün ağırlığımızı taşıyan ayaklarımız bakımsızlık ile birleşince karşılaştığı kaçınılmaz sonlardan biridir. Özellikle ayağın kurumasından sonra çatlaklar ile devam eden süreç zaman içinde şiddetlenir. Bunun önüne geçmek için düzenli olarak ayak bakımı yapmak önemlidir. Scholl Elektronik Ayak Törpüsü Elmas Taneleri ile Mavi Kit ayağınızın temizlenmesi ve sertleşmiş deri dokusunun atılması için önemlidir. Düzenli kullanımda ayak tabanınızdaki sertleşmiş ölü derinin arınmasını destekleyerek daha yumuşak ve sağlıklı ayakları destekler. Evinizde, banyonuzda topuk taşı bulundurmak ve düzenli olarak ölü derileri arındırmak ayak tabanınızın sağlığı için destekleyici olabilir.

 

Ayakları Yumuşatmak İçin Ne Yapılmalı?

Ayakları yumuşatmak için düzenli olarak bakım yapmak en önemli adımdır. Banyo esnasında sıcak su ve sabun ile ayak derinizi yumuşatabilirsiniz. Beraberinde kullanabileceğiniz ayak bakım kremleri yardımcı olacak seçeneklerden bir tanesidir. CeraVe Yenileyici Ayak Kremi cildinizin yenilenme sürecini destekleyecek formüllerden biridir. Ayak derisini ölü deriden arındırmak, nemlendirmek ve yatıştırmak için ideal olan formül sayesinde cildinizin eski yumuşaklığını kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayak tabanlarınıza yeterli bakım yapmamak zaman içerisinde derin çatlak oluşumuna ve kuruluğa sebep olabilir. Bu hem estetik açıdan olumsuz bir görünüm yaratırken uzun vadede ayak sağlığınızı da olumsuz etkiler. Özellikle diyabet hastalarında ayakların bakımı ve onarımı çok büyük önem taşır.

 

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Topuk çatlakları bakımı ertelenmiş ayakların kaçınılmaz sonlarından bir tanesidir. Derinleşen çatlaklar zaman içerisinde ilerleyen sorunlar yaratabilir. Bunların önüne geçmek için düzenli olarak ayağınızdaki ölü derileri topuk taşı ya da ayak törpüleri ile almak önemlidir. Nemlendirici ve bakım yapıcı ürünler ile cildinizin yenilenme sürecine destek olabilirsiniz. Tüm bunların ardından topuktaki çatlakların onarılması için özel ürünler kullanabilirsiniz. Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem çabuk emilen dokusu ile deri yenilenme sürecini hızlandırır. Bununla beraber çatlayan derinin onarılması ve yeniden yapılandırılması için destekleyici olabilir. Ayaklarımız tüm günün ağırlığını taşıyarak zaman içerisinde zarar görebilir. Düzenli bakım ve onarım ile ayak sağlığınıza önemli bir yatırım yapabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar