Bebekler İçin En İyi Ateş Ölçer Hangisidir?

Bebekler için en iyi ateş ölçer çocuklarınızın kullanımına uygun seçeneklerdir. Öncelikli olarak doktorunuza danışarak alabileceğiniz gibi güvenilir sitelerden de bebeğiniz için ateş ölçer sipariş edebilirsiniz. Bebeklerde ateş ölçümü alından, koltuk altından, kulak içinden, ağızdan ya da anüsten yapılabilir. Fakat çocuğunuzu kontrol etmek zor olabileceğinden genelde aileler ve doktorlar tarafından tercih edilen yöntem ya kulak içi ya da alından ölçüm olacaktır. Evinizde de bu gibi kompleks cihazlar tercih edebilir ya da basit koltuk altı ateş ölçer kullanabilirsiniz.

 

Ateş Ölçer Nasıl Seçilir?

Ateş ölçer seçerken en önemli nokta çocuğunuz ile uyumlu olmasıdır. Küçük çocuklarda ateş ölçmek kimi zaman zorlu olabilir. Bu sebeple daha basit ürünlerden faydalanabilirsiniz. Alından ölçüm yapan ateş ölçer modelleri buna örnektir. Çocuklar büyüdükçe uyum yetenekleri de artar. Koltuk altından ölçüm yapan termometreler ile çocuğunuzun ateşini ölçebilirsiniz. Pic Vedo Color Dijital Derece ile çocuğunuzun hastalık halinde ateşini ölçmek daha kolay bir hal alabilir.

Ateş ölçer seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise cihazın özellikleridir. Kimi cihazlarda eski ölçümleri kaydetme gibi özellikler bulunabilir. Bu sayede çocuğunuz hasta iken ateşi düşüyor mu yoksa yükseliyor mu kolayca anlayabilirsiniz.

 

Bebek Ateş Ölçer Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebeklerde ateş ölçümü yaparken çocuğunuzu rahatsız etmemek önemlidir. Bu zaten huzursuzluk yaşayan bebeğin daha da rahatsız olmasına sebep olabilir. Alından ya da kulak içinden ölçüm yapan cihazlar ile hızlı ve kolay bir şekilde ateş ölçümü yapabilirsiniz. Ateş ölçülen bölge ve kullanılan cihaz çıkan sonucu etkileyebilmektedir. Bu sebeple tek bir bölgeden aynı cihazla seri ölçümler yaparak çocuğunuzun ateşini takip edebilirsiniz.

Bebek için ateş ölçer aldıktan sonra sağlık sorunu yaşamadan ölçüm yaparak cihazı deneyebilirsiniz. Kendinizde ya da çocuğunuzda normal değerleri görebiliyorsanız cihazınız sağlamdır. Aksi takdirde bozuk bir cihazla ölçüm yaparken çocuğunuzun da durumunu yanlış değerlendirebilirsiniz. Çocuklarda ateş önemli ve ciddiye alınması gereken bir bulgudur. Süreğen ve artan ateşte doktorunuza danışmayı unutmayınız.

 


diğer tüm bloglar