Bebekler İçin En İyi Şampuan Hangisi ?

Bebekler İçin En İyi Şampuan Hangisi ?

Bebekler İçin En İyi Şampuan Hangisi?

Bebek teninin hassaslığı ve narinliği düşünüldüğünde, onlar için en güvenilir ve en doğal içeriklerden yana tercih yapmak gerekir. Bebeğiniz için onlarca marka ve bu markalara ait oldukça fazla bebek şampuanı bulunmaktadır. Birçok seçeneğin arasında doğru karar vermek için tek tek eleme yapmak da pek mümkün değildir. Bu sebeple bizler de Welldermo olarak bilinçli ebeveynler ve tüketiciler için en güvenilir ve kullanıcıları tarafından en çok memnun kalınan ürünleri bir araya getirdik. Sizler de bu listeye göz atarak sizin için en iyi bebek şampuanını keşfedebilirsiniz!
 • Mustela Gentle Papatya Özlü Şampuan Genelde bitkisel formülleriyle tanınan Mustela markası, papatya özlü bebek şampuanında kıvırcık ve ince telli saçları hedefine alıyor. Hipoalerjenik ve göz yakmayan formülü sayesinde hem saçların yatıştırılmasına - şekil almasına yardım ediyor hem de papatya özleriyle sakinleştirici bir banyo deneyimi sunuyor.
 • Biobaby Bebek Şampuanı Alanında uzman kişilerce çeşitli bebek bakım ürünlerini geliştiren Biobaby markası, bebek şampuan ürününde organik elma özlerinden, Anzer doğal kaynak suyundan ve Alman papatyasından yararlanıyor. Sabun içermeyen formülü sayesinde kuruluğu engelleyen bu formül, aynı zamanda probiyotik de içeriyor. Böylece ortaya göz yakmayan, kolay durulanabilen, güvenilir ve saf bir ürün çıkıyor.
 • Incia %100 Doğal Bebek Köpük Şampuanı Diğer ürünlerin aksine sıvı bir form yerine köpük formlarda sunulan İncia bebek şampuanı, %100 doğal içeriğiyle dikkat çekiyor. Bebek cildine özel narin bir temizlik vadeden bu ürün, aynı zamanda rahat bir banyo keyfi sunmayı da başarıyor.
 • Babe Pediatrik Bebek ve Çocuk Konak Önleyici Bakım Şampuanı Özellikle yenidoğanlarda görülebilen konak oluşumunun önlenmesine yardımcı olan Babe pediatrik bebek şampuanı; içeriğinde boyar madde, parfüm, alkol ve koruyucu içermiyor. Hipoalerjenik yönü ile bebekler için en iyi tercihlerden biri oluyor.
 • Sebamed Baby Bebek Şampuanı Cildin doğal tabakasının gelişimini desteklediği klinik olarak kanıtlanan Sebamed bebek şampuanı içeriği, tamamen sabunsuz ve alkalisizdir. Saç derisinde oluşabilecek kuruluk ve tahriş oluşumlarına karşı koruma sağlayan bu şampuan, aynı zamanda hassas temizlik anlayışı ile saç teli formunun korunmasına da yardımcı olur. Doğal kokusu ile kullanıcılarının beğenisini kazanan ürün, aynı zamanda kolay tarama deneyimi de sunmaktadır.
  

Bebek Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek şampuan tercihi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle seçim yapılacak ürünün dermatolojik testlerden geçtiğine dikkat etmeli, sonrasında ise içeriğine göz atılmalıdır. Bebekler için sakıncalı olabilecek bazı ürün içerikleri ise şu şekildedir;
 • Paraben
 • SLS
 • SLES
 • Alkol
 • Parfüm
 • Boyar Madde
 • Phtalate
Bu içeriklerden arındırılmış bebek şampuanlarının kullanımı çocukların hassas derisi için çok daha uygun olacak, zararlı kimyasallara maruziyet oranını azaltmaya yardımcı olacaktır.
  

Bebek Şampuanı Vücut İçin Kullanılabilir Mi?

Bebeklerin saç temizliği için kullanılan bebek şampuanlarının yanı sıra, vücut temizliği için hangi ürünlerin kullanılacağı da merak edilmektedir. Bu doğrultuda bebek şampuanlarının vücut için de kullanılabileceği söylenebilir. Çünkü hassas bir cilt temel alınarak üretilen bu ürünler, uygun pH değer ve içeriğine sahiptir. Hatta Noodle & Boo, Weleda, Biobaby ve Mustela gibi markalar, ürünlerini hem saç hem de vücut kullanımına özel sunmaktadır.

 


Diğer Tüm Bloglar