Beyaz Tenliler Nasıl Güneş Kremi Kullanmalı?

Beyaz Tenliler Nasıl Güneş Kremi Kullanmalı?

Beyaz Tenliler Nasıl Güneş Kremi Kullanmalı?

İnsanların yaşadığı coğrafya ve genetik özelliklerin yanı sıra birçok etken, farklı yapılarda cilt renklerine sahip olmalarını sağlamıştır. Farklı cilt tipleri ve renkleri, farklı gereksinimleri meydana getirir. Bu nedenle cilt tipi ve rengine uygun şekilde ürünlerin kullanımı önem taşır. Bunlar içerisinde en önemli ürünlerden biri de güneş kremidir. Güneş kremleri, koyu ve açık ten rengine sahip kişilerde kullanılmak üzere farklı koruma faktörleri içerir. SPF olarak belirtilen koruma faktörleri yükseldikçe daha fazla koruma sağladığı anlamına gelir.

Sarışın ya da kızıl gibi beyaz tene sahip kişiler, güneşe karşı koyu tenlilere oranla daha duyarlı olurlar. Bu da daha fazla korunmaları gereksinimini sağlar. Beyaz tene sahip kişilerin, 45-50 SPF özelliği bulunan yüksek koruma sağlayan güneş kremi kullanmaları gerekmektedir. Beyaz tenliler nasıl güneş kremi kullanmalı? Sorusunun cevabı da bu şekilde verilebilir.

 

Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı?

Güneş kremleri, bilinçli bir şekilde kullanıldığında tüm beklentileri karşılar. Hafif bronzluk istendiğinde genellikle düşük koruma faktörlü seçenekleri tercih edenler çoğunluğu oluşturur. Ancak, bu yanlış bir algıdır. Yüksek koruma faktörlü güneş kremleri de bronzluk sağlar ve beyaz tenliler tercihlerini bu seçenekten yana kullanmalıdırlar. Beyaz tenliler nasıl güneş kremi kullanmalı? Sorusunun yanında güneş kremi nasıl kullanılmalı? Sorusu da verimli sonuçlar için cevaplanmalıdır.

Güneş kremleri, SPF fark etmeksizin, yinelemek gereken bir üründür. Güneşe çıkmadan 10-15 dakika önce ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında ise güneşe maruz kaldığınız süre içerisinde her 2-3 saatte bir kullanmanız önerilir. Su ile temas ya da öğle saatleri gibi durumlar mevcut ise bu süreyi daha aza indirebilirsiniz. Cildinizde yanık ya da kaşıntı gibi güneş etkileri istemiyorsanız, güneş kremlerini önerildiği şekilde kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

 

Beyaz Tenliler Bronzlaşırken Nelere Dikkat Etmeli?

Beyaz tene sahip kişiler bronzlaşmak istediğinde çoğunlukla düşük koruma faktörlü güneş kremi tercih ederler. Ancak bu, ten üzerinde kızarıklıklar ve hafif yanıklara sebep olabilir. Beyaz tenliler kendilerini güneşten korumalı ve buna uygun şekilde adım atmalıdır. Örneğin; güneşin en etkin olduğu öğle saatleri yerine, sabah ya da gün batımına yakın zamanları seçebilirsiniz. Bu hem hafif bronzluk sağlayacak hem de kızarıklık gibi durumların oluşmasını engelleyecektir.

Güneş kremini yinelemeyi ihmal etmeden ve öğle saatlerinden kaçınarak siz de istediğiniz bronzluğu yakalayabilirsiniz. Daha hassas ve çok çabuk etkilenen cilt yapısından dolayı beyaz tenlilerin, bu gibi birçok detaya dikkat etmeleri gerekir. Bu sayede hem bronz hem de güneşin zararlı olan etkilerinden tamamen koruma sağlamış bir cilt oldukça kolaydır. Bunun dışında bronzlaşma aşamalarının yavaş yavaş olmasına dikkat edilmelidir. İlk gün birden bronzluk istemek, ağrıya sebep olan yanıklar ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

 


Diğer tüm bloglar