Biodesis Probiyotikli Yoğurt Mayası 1 Gramlık 5 li Paket

Marka:
Ürün Kodu: Biodesis.002   /
Barkod: 8681944110417
5,0 (0)
  Tükendi!  

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

 

Kullanım Amacı


Probiyotikli ev yapımı yoğurt için canlı mikroorganizmalar
 

Ürün Faydası


Fabrikasyon olarak üretilen yoğurtlarda uygulanan UHT veya pastörizasyon işlemi bazı vitamin ve mineral değerleri ile probiyotik bakterilerin kaybına neden olur.

1grlik her pakette
  • Streptococcus thermophilus

  • Lactobacillus bulgaricus

  • Lactobacillus acidophilus

  • Bifidobacterium animalis spp.lactisgibi sağlığımız için son derece önemli olan probiyotikler icerir. Baslangicta 10 milyar gibi yüksek bir miktarda bulundurur.

Ancak işin en olumlu ve guzel tarafı yoğurt mayalandıktan sonra probiyotik bakteriler yoğurt içinde çoğalmaya devam ederler. Bu bakteri artışı evde mayaladığımız yoğurdu çok daha sağlıklı ve kıymetli yapmaktadır.

Geleneksel Köy Yoğurdunu artık kentlerde evlerimizde de mayalamak imkanına kavuşuyoruz.
Kullanım Şekli  • Yoğurt yapacağınız sütü 10-15 dakika karıştırarak kaynatın (pastörize kutu süt kullanıyorsanız kaynatmanıza gerek yoktur). Süt kaynadıktan sonra mayalama sıcaklığına (45 ?) gelene kadar soğutun.

  • Yarım çay bardağı sütü tencereden alın. Kutunun içindeki 1 paket mayayı, bu sütün içinde eritip 15-20 dakika bekletin.

  • Yarım çay bardağı mayalı sütü tencereye karıştırarak ilave edin (tenceredeki sütün 45 ? ısıda olduğundan emin olun).

  • Tencerenin ağzını kapatıp etrafını iyice sarın. Isısını kaybetmeyecek şekilde 7-8 saat bekletin.

  • Yoğurdunuzu, buzdolabında bir gün beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

  • 1 şase ile 3 kg. kadar süt mayalayabilirsiniz.
Uyarılar


Allerjen bilgisi Süt Ürünleri içerir
 

 


Menşei: Türkiye
Üretici / İthalatçı: Biodesis İlaç A.Ş.
Kullanım Zamanı: İhtiyaç Duyuldukça

Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Welldermo.com aracılığı ile satılan Takviye edici gıdalar, bitkisel-hayvansal ya da doğal kaynaklı ürünler, vitamin destekli formüller gibi içerikli takviye edici gıdalardır. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Hamilelik emzirme dönemi, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza başvurunuz. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

UZMAN YORUMLARI
ÇOK SATANLAR