Boya Saçtan Tamamen Ne Zaman Akar?

Boya Saçtan Tamamen Ne Zaman Akar?

Boya Saçtan Tamamen Ne Zaman Akar?

Boya akma süresi kullanılan boyanın türüne, renge, duş alma sıklığına ve kullanılan şampuana göre değişebilir. 5 yıkamada akabilen boyalar bulunurken kimi boyalar 28 yıkamaya dek dayanabilmektedir. Kızıl tonları daha hızlı akarken koyu renklerin daha uzun süre dayandığı söylenebilir. Aynı zamanda saç renginiz açılıp boyandıysa sarı tonlarını daha uzun zaman kullanabilirsiniz.

 

Saç boyasının kalıcılığı çok geniş bir yelpazede yorumlanabilir. Saçlarınızın yıpranmasını engellemek için doğal içerikli, daha uzun süre kalıcı ve bakım etkili boyalar kullanabilirsiniz. Boya sonrası bakım ürünleri kullanmak da saçınızın yıpranmasını engelleyecek adımlardan bir tanesidir.

 

 

Kalıcı Saç Boyası Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı saç boyası dayanma süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Kullanılan boyanın içeriği ve tercih ettiğiniz saç temizleyici ürünler boyanın dayanıklılığını etkileyecektir. Saç renginize yakın bir tende boya kullandığınızda renkler aksa da temeldeki tona yakın olacağından daha az dikkat çekecektir.

Saç boyama son dönemde kadınların yanı sıra erkekler arasında da yaygınlaşmaktadır. Just For Men Real Black Saç Boyası gibi seçenekler ile saçlarınızda açılma olan bölgelere kolayca uygulayabilirsiniz. Kalıcı etkisi ile bilinen asıl boya kınadır. Kına saçınız kesilene ya da dökülene dek temas eden kıl üzerinde kalır. Bu sebeple kına yaptıktan sonra saçınızı boyatmak isterseniz istediğiniz renge ulaşamayabilirsiniz. Kına uygulaması bu dezavantajına karşıt saçı besleyen ve koruyan bir yöntemdir. Yine de tekrar boyama düşünüyorsanız zorluk yaşamamak adına dikkat etmek gerekebilir.

 

Boyanın Akması İçin Ne Yapmalı?

Saç boyasının akmasını geciktirmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Tuzsuz şampuanlar bu açıdan en çok tercih edilen ürünlerdir. Şampuana ek olarak boya sonrası bakım ürünleri ile saçlarınızda dilediğiniz tonun korunmasına destek olabilirsiniz. Phyto Phytomillesime Boyalı ve İşlem Görmüş Saçlar İçin Şampuan Öncesi Renk Sabitleyici öne çıkan seçeneklerden bir tanesidir. Saçlarınızda sevdiğiniz tonların daha uzun süre canlı ve parlak kalması için boyaya ek olarak yöntemler kullanabilirsiniz. Saçlarınızın bakımlı ve doğal görünümünü desteklemek için düzenli bakım ve onarıcı etkili şampuanlar kullanmak istediğiniz sonuçları destekleyebilir.

 


diğer tüm bloglar