Buruna Kontür Nasıl Uygulanır?

Buruna Kontür Nasıl Uygulanır?

Buruna Kontür Nasıl Uygulanır?

Kontür işlemi aslında gölge ve ışık oyunlarından faydalanmaya dayanır. Bu sayede yüzünüzde belli bölgeleri öne çıkarabilir, kusurlarınızı örtebilirsiniz. Işığın vuruş şekli ve yarattığı gölgeler cisimleri algılamamızı sağlar. Bu sebeple yüzünüzde doğru şekilde gölge ve aydınlatma uygulama işlemi altın orana daha yakın bir görünüm sağlayabilir.

Işık ve gölgeleme işlemleri için en sık kullanılan ürünler kontür paletleridir. Birden fazla renk seçeneğinin olduğu bu paletler ile yüzünüzde ışık oyunları yapabilirisiniz. Çoğu kişinin yüzünde şikayetçi olduğu bölge burnudur. Siz de burnunuza kontür yaparak görünümünü değiştirebilirsiniz.

 

Makyajla Büyük Burun Nasıl Küçültülür?

Makyaj ile burnunuzu olduğundan daha küçük göstermek mümkün olabilir. Öncelikle burnunuzda hoşunuza gitmeyen noktaları net olarak belirlemek önemlidir. Kontür paleti, kontür kalemleri yardımcı olacak malzemelerdir. Fırça ile uygulamak daha belirgin sonuçlar için yardımcı olabilir. Burnunuzun ön kısmından şikâyetçi iseniz çevresinde ince karartma çizgileri oluşturarak başlayabilirsiniz. Uç kısmında hafif bir parlaklık daha çekici bir görünümü destekleyecektir. Ardından genel makyajınızı tamamlayarak çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Genel makyajınızı uygularken sadece burnunuzda değil yüzünüzün genelinde kontür uygulaması yapabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek, burnunuzu küçültmek, dudaklarınızı vurgulamak gibi birçok farklı işlem için makyaj size yardımcı olacaktır. Kontür paletleri ve kontür fırçaları ile aradığınız eşsiz görünümü kolayca ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Makyajla Burun İnceltme Nasıl Yapılır?

Makyajla burnunuzu olduğundan daha ince göstermek kontür ile mümkün olabilir. Geniş ve kalın bir burun daha erkeksi bir görünüme sebep olabilir. Cerrahi işlemler yerine basit makyaj hileleri ile burnunuzun daha çekici bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Burnunuzun iki yanına ince bir hat şeklinde koyu renk kontür uygulayın. Fırçanız ya da sünger yardımı ile dağıtabilirsiniz. Ardından üst ve ön kısmı aydınlatın. Bu sayede ışık ve gölge hileleri sayesinde burnunuzun görünümünde değişiklik algısı yapabilirsiniz.

Yüzümüzü ve çevremizi algılayış şeklimiz ışık ve gölgelerden ibarettir. Bu sebeple farklı aydınlatma ve karartma hileleri yüzde farklı bir algı sağlayabilir. Burun çevrenizde uygulayacağınız kontür daha küçük ve zarif bir görünüme destek olabilir.

 


diğer tüm bloglar