Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Cilt analizi cildin özelliklerini ve ihtiyaçlarını tespit etmek için kullanılan dermokozmetik yöntemlerden bir tanesidir. Cildin yapısının oluşmasında birçok farklı faktör bulunur. Dönemsel değişimler cildinizde farklılık yaratabilir. Cildinizi analiz ederken bunları da göz önünde bulundurarak hareket etmek önemlidir.

Cilt analizi, profesyoneller tarafından yapılan işlemlerden bir tanesidir. Bu işlemler için özel olarak geliştirilmiş araçlar ile cildiniz incelenir. Bu inceleme sonucunda gelen veriler ile cildinizin özelliklerini görebilirsiniz. Tamamen doğru sonuçları yansıtmak mümkün olmasa da bu analizler sayesinde cildinizin ihtiyaçların daha doğru bir şekilde görebilirsiniz.

 

Cilt Analizinde Nelere Bakılır?

Cilt analizinde birçok farklı etken bir arada değerlendirilir.

  • Kırışıklık
  • Sarkma
  • Cilt lekeleri
  • Gözenekli görünüm
  • Siyah nokta
  • Sivilce
  • Kuruluk
  • Sivilce izleri
  • Ciltteki damarlanmalar gibi farklı başlıklar bir arada değerlendirilir. Tüm bu veriler sonucunda cildinizin özellikleri ön plana çıkarılır.
Cilt analizi sonucunda cildinizin yaklaşık yaşı hesaplanabilir. Fazla güneş maruziyeti ve cilde uygun bakım yapmamak gerçek yaşınızdan daha yaşlı bir cilde sahip olmanıza sebep olabilir. Cilt analizinizin ardından cildinizin ihtiyaçlarına göre bir bakım rutini belirlemek doğru bir adım olacaktır. Nem, güneş koruması, cilt temizliği, anti aging bakım gibi farklı başlıklar altında cildinize uygun olan bakım rutinini belirleyebilirsiniz. Cilt analizinizi ev ortamında profesyonel şekilde yapmak mümkün değildir. Fakat cildinizi inceleyerek ve cilt tipinizi bilerek bakım rutininiz açısından en önemli sonuçları elde edebilirsiniz.

 

 

Cilt Tipini Nasıl Anlarız?

Cilt tipinizi bilmek hem bakım hem de makyaj açısından etkili sonuçları desteklemek adına önemlidir. Cilt tipinizi öğrenmek için size yardımcı olacak diğer blog yazılarımızı da inceleyebilirsiniz. Temel olarak cilt tipinizi anlamanın yolu cildinizi gözlemekten geçer. Kuru, narin, alerjik, sivilceli, akneli, yağlı, karma ya da lekeli bir cildiniz olabilir. Yaşla beraber cildinizde sarkma ve kırışma görebilirisiniz. Tüm bu özellikleri değerlendirerek cildinizi tanımak yaptığınız bakım ve makyaj özelliklerini de değiştirecektir. Bu sayede cildinize destek olan bir bakım yapabilir; yüzünüzle uyumlu bir makyaj yapabilirsiniz. Cildinizi tanımak ve uygun bakımı sunmanın tam zamanı!