Cilt İçin Hangi Kolajen Kullanılır?

Cilt İçin Hangi Kolajen Kullanılır?

Cilt İçin Hangi Kolajen Kullanılır?

Vücudumuzda birçok farklı kolajen tipi bulunur. Her birinin görevi oldukça önemli ve kapsamlıdır. Son dönemlerde özellikle cilt bakımı için önem kazanan kolajen tiplerini tercih edebilirsiniz. Cildimizde daha çok tip 1 ve 3 kolajen bulunur. Yoğunlukla tip 1 kolajen cilt için maksimum etkiyi destekler. Saç ve tırnak için de desteği bilinmesi ile total bir etkiyi destekleyebilirsiniz. Krem, vitamin, serum ya da antioksidan formül şeklinde bulabileceğiniz takviye edici formüller cildin elastikiyetini destekler. Elastik ve dinç bir cilt görünümü daha genç bir enerji sunmaktadır. Gerek takviye edici gıda gerek cilt serumu formülleri ile cildinize destek olabilirsiniz.

 

Hangi Kolajen Ne İçin Kullanılır?

Kolajen tipleri farklı ihtiyaçlara özel tercih edilebilir. Özellikle tip 1 ve tip 3 kolajenin cilt, saç ve tırnak için etkili olduğunu söylemiştik. Tip 2 kolajen ise daha çok kas eklem için tercih edilir.

Cildinizi desteklemek adına kolajen kullanmak istiyorsanız takviye gıdaları tercih edebilirsiniz. Colastin Collagen Elastin Shot Kolajen Takviyesi kolay içilir formu ile öne çıkar. Bedeninizi içerden destekleyen yapısı sayesinde hızla emilir. Saç, tırnak ve cilt güzelliği için destekleyicidir. Aynı zamanda bu formüllerde antioksidan, E vitamini ve C vitamini gibi diğer önemli takviyeler de bulunur. Çoklu bir etkiyi bu şekilde kolayca destekleyebilirsiniz. Şase, tüp, hap, tablet, jel ya da toz olarak bulabileceğiniz farklı seçenekler ile alıştığınız kullanım şekliyle kolayca tüketebilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizdeki değişim gözle görülebilir olabilir.

Kolajen cildin elastik elemanı gibidir. Gergin ve sıkı bir cildi destekler. Saçların ve tırnakların parlak ve sağlıklı görünümüne yardımcı olur. Hem takviye gıda hem de besleyici krem ve serumlar ile bu etkilerin ortaya çıkmasına destek olabilirsiniz. Doctor Babor Collagen Booster Yoğun Kolajen Kremi bu süreçte cildi hem içerden hem de dışarıdan desteklemek için tercih edilebilir. Ciltten hızla emilen formül sayesinde destekleyici etkilerin kısa sürede görülmesine yardımcı olabilirsiniz. Güzellik, anti aging etki ve dinç bir görünümü destekleyebilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar