Cilt Lekeleri Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur?

Ciltte lekelenme birçok sebepten kaynaklanabilir. Güneş maruziyeti, sivilceleri sıkmak, tekrar eden akne, yanlış bakım ürünü kullanımı ve yaşlanmaya bağlı renk değişimleri gözlenebilir. Cilt lekeleri aynı zamanda antioksidan alım eksikliği ya da C ve E vitamini eksikliğinde de olabilir. Fakat cilt lekelerinin oluşmasında altta yatan neden kesinleşmeden herhangi bir vitamin alımı ile yaklaşımda bulunmak doğru olmayacaktır. Cildinizde yeni oluşmuş ya da süreğen bir leke varsa öncelikli olarak doktor muayenesine gitmek değerlidir. Bunun ardından temiz çıkan sonuçlar neticesinde cildinize vitaminler ile destek yapabilirsiniz.

 

Cilt Lekelerine Hangi Krem İyi Gelir?

Cilt lekelerinin sebeplerine göre kremler tercih etmek leke bakımındaki en önemli yaklaşımdır. Cildin rahatlaması ve aktif bir bakım yapılması için leke sorununa özel ürünler tercih edebilirsiniz.

  • Güneş lekeleri için ilk etapta güneş koruyucu ürün kullanımı kıymetlidir.
  • Yaşlanmaya bağlı lekelerde Zade Vital E vitamini Blister Kapsül gibi destekleyici ürünler kullanabilirsiniz.
  • Akne ve tekrar eden sivilce sorununa bağlı lekelerde aknelerin temizlenmesi ilk adım olmalıdır. Aksi takdirde cildinizdeki tekrar eden sorunlar yeni lekelere davetiye çıkarabilir.
  • Yanlış bakım ürünü kullanımı sonucu cilt lekeniz gelişti ise doktorunuza danışarak uygun bir medikal yardım alabilirsiniz.
  • Genel leke bakımında kapsamlı ürünlerden biri olan Murad Essential Vitaminli Lekeleri Giderici ve Onarıcı Gece Nemlendiricisi ideal seçeneklerden bir tanesi olabilir.

 

 

Leke İçin Hangi Vitamin?

Leke bakımında vitamin alımı destekleyici olacak yaklaşımlardan bir tanesidir. Özellikle C ve E vitamini cildin lekelerden arınması için destekleyici olabilir. Cildinizi hem içerden hem de dışarıdan desteklemek için takviye edici gıda ve bakım kremleri tercih edebilirsiniz. Redoxon Efervesan Tablet C, D ve çinko içeren gıda takviyesi cildin desteklenmesi için ideal seçeneklerden bir tanesidir.

Leke bakımı ve onarımında uzun vadede düzenli kullanım kıymetlidir. Cildinizde leke oluşumuna sebep olan sorunlara çözüm üretmenizle beraber lekelerinizle vedalaşabilirsiniz. Cilt tipiniz veya cilt probleminiz her ne olursa olsun güneş koruyucu ürünler cildi korumakta değerlidir.

 


diğer tüm bloglar