Cilt Tonu Nasıl Anlaşılır?

Cilt Tonu Nasıl Anlaşılır?

Cilt Tonu Nasıl Anlaşılır?

 

Vichy Dermablend 3d Yağlı ve Problemli ciltler için SPF25 Oil Free Fondöten no:35 30ml

Cilt tonu nasıl anlaşılır? Cilt alt tonu anlamak birçok farklı yöntem ile tespit edilebilir. Daha önce çektirdiğiniz fotoğraflarınızı inceleyebilir, farklı renkteki makyaj malzemeleri ile deneme yapabilir, bileğinizdeki damarların görünümünü inceleyerek tespit edebilirsiniz. Soğuk, sıcak, sarı ya da beyaz gibi farklı tonlar ile cildinizin renklerini daha net görebilirsiniz. Cilt alt tonunuzu bilmek makyaj, giyim ve renk seçiminde size oldukça faydalı olacaktır. Cilt alt tonunuzu nasıl belirleyeceğinize dair yardımcı olabilecek diğer blog yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

 

 

Cilt Tonu Belirlemek Neden Önemlidir?

 

Embryolisse Likit Fondöten 03 Beige Dore 30 ml

Cilt tonunuzu bilmek doğru makyaj yapmak için çok önemlidir. Sadece makyaj ile sınırlı değil! Kıyafet seçimi açısından da renkleri analiz edebilmek ve size en çok yakışan renkleri belirlemek önem taşır. Bu sayede cildiniz ile uyumlu renklerden faydalanarak daha canlı ve şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Hepimiz yaşamışızdır. Bir makyaj malzemesi alırız ve denediğimizde cildimizde oldukça farklı ve kötü durduğunu görürüz. Bunun sebebi aslında cilt renkleriniz ile uyumlu olmuyor oluşundandır. Cilt alt tonunuzu bilerek cildinizle uyum içerisinde olacak tonları görebilirsiniz. Bu sayede kıyafet ve makyaj malzemesi seçiminde daha doğru kararlar alabilirsiniz.

 

Cilt tonları birçok farklı şekilde ayrılır.

  • Soğuk – Sıcak
  • Yaz – Kış
gibi basit ayrımlar ile cildinizin yer aldığı aralığı görebilirsiniz. Her zaman tek bir alana ait olmayabilirsiniz. Renkleri deneyerek cildinizle uyum sağlayan tonları keşfedip giyim tarzınıza ve makyaj alışkanlıklarınıza yön verebilirsiniz.
 

Cilt Tonuna Göre Makyaj Malzemesi Nasıl Seçilir?

Cilt tonunuza göre makyaj malzemesi seçiminde renkleri ön plana alıyoruz. Soğuk alt tonlu ciltlerde pembe, kırmızı tonları oldukça çekici görünecektir. Jane Iredale Sunbeam Bronzer Allık ve Far ile bu sıcak tonları cildinize uygulayarak dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sıcak alt tonlu ciltlerde kahve tonları ılık bir görünüm yaratabilir. Tercih edeceğiniz fondöten ya da allıklarda bu seçenekleri ön planda tutarak daha çekici görünebilirsiniz. Vichy Dermablend Fluid Düzeltici kapatıcı fondöten sizin için ideal seçeneklerden bir tanesi olabilir. Tercihleriniz belirlerken diğer blog yazılarımızdan yardım alarak sizin için ideal ürünlere ulaşabilirsiniz.