Crystalin Antiseptik & Dezenfektan Sprey 100 ml

Marka:
Ürün Kodu: Crystalin.004   /
Barkod: 8680508040245
5,0 (0)
  Tükendi!  

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Son kullanma tarihi: 12.2021

Kullanım Amacı

Takviye Edici Gıda
 

Ürün Faydası


Crystalin , bağışıklık sistemimiz hücrelerinden NÖTROFİL’ lerin, hemen her gün mikroplarla savaşırken ürettiği bir madde olan “HİPOKLORÖZ ASİT” içerir.
 
Crystalin Mikropları öldürmede çok hızlı ve çok etkilidir. Bilinen hastalık yapıcı Bakterileri, Mantarları ve Virüsleri 12 sn- 18 sn. içerisinde 4 farklı noktasından etkileyerek parçalar.

 

Ürün Özellikleri

    -Ürün; T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nca verilmiş Biyosidal Ürün Ruhsatnamesine sahiptir.
    -Ürünün Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürün Ruhsatnamesinde hem antiseptik, hem de dezenfektan olduğu yazmaktadır.
(Antiseptikler; canlı dokular üzerine; dezenfektanlar ise cansız dokular üzerine uygulanır.)
 
    -Ürün; sıvı, berrak ve renksizdir. Boyar madde içermez ve leke yapmaz.
 
    -Uygulandıktan sonra artık ve kalıntı bırakmaz, durulama ve yıkama gerektirmez.
 
    -Üründe rahatsız edici kokusu bulunmamaktadır ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir.
 
    -Ürün; kısa temas süresi (< 1 dakika) ile hızlı antisepsi ve dezenfeksiyon gerçekleştirir. 
 
    -Ürünün geniş antimikrobiyal etki spektrumu (bakterisidal, fungisidal, antiviral ve antiparaziter etkinliği) vardır. Etki süresi 12 saniye kadar kısa sürede başlamaktadır. Ürünümüzün bu etkileri ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürlerle desteklenmiştir.
 
    -Ürün biyofilmi ortadan kaldırıp, altındaki biyofilm üreten mikroorganizmalara karşı da etkili olduğu ürünün kendisiile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürler ile kanıtlanmıştır.
 
    -Ürün; insan vücudundaki keratinosit ve fibroblast hücrelerine zarar vermediği gibi yara iyileşmesini, bu hücrelerin çoğalmasını uyararak arttırdığı ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürler ile kanıtlanmıştır.Ürünümüz doğal içeriği ve formülasyonu sayesinde doku bütünlüğünün bozulduğu enfektif veya non-enfektif tüm dokuhasarlarında da kullanılabilmektedir.
 
    -Üründe pH ‘ı= 7,1 ± 0,2 yani nötrdür, yakıcı ve toksik değildir.
 
    -Ürün; dermatolojik olarak test edilmiş olup, irritasyon yapmaz ve hassas ciltlerde kullanıma uygundur. Ürünümüzündermatolojik uygunluk-irritasyon test raporu, mikrobiyolojik aktivite belgesi ve etkinlik raporları bulunmaktadır.
 
    -Crystalin adlı ürünümüzün piyasada toplamda 6 adet formu bulunmaktadır. Tüm formlarımızın içerik, formülasyon, konsantrasyon vb. özellikleri aynıdır; sadece kullanım kolaylığı açısından kutu, ambalaj ve hacimleri farklıdır.
 
    -Crystalin adlı ürünümüzün tüm formlarının Sağlık Bakanlığı onaylı prospektüsünde; insanlarda el-cilt hijyeni, tüm ağız boşluğu, boğaz, diş eti temizleme ve gargara  solüsyonu, perine bölgesi temizleme solüsyonu, ameliyat öncesi ve sonrası pansuman solüsyonu olarak; yara çevresinin temizlenmesi, nemlendirilmesi, antisepsi sağlanması için uygulanacak bölgeye püskürterek, dökerek veya silerek 1/1 oranında günde 2 kez haricen kullanılabileceği yernalmaktadır. Ayrıca ürünümüzün medikal, umumi ve kişisel alanlarda; hijyenik ve cerrahi el yıkama, ovalama dezenfektanı olarak da 1/1 oranında kullanılabileceği yazmaktadır.
 
    -Ürün kapağı üzerinde daha önce açılmadığını gösteren güvenlik koruma bandı vardır.
 
    -Ürünümüz ithal değildir; üretimi Türkiye’de yapılmakta olup; tamamen yerli ve milli bir üründür. Ürünümüzün hem antiseptik olarak; hem de dezenfektan olarak tescillenmiş yerli malı belgeleri bulunmaktadır. Ürün kutusu ve şişesi;özellikle nakliye sırasında ürün içeriğini güneşin ultraviyole ışığından koruyarak; her türlü bozulma ve hasarlanmaya  karşı daha uzun süre dayanıklı halde olmasını sağlayacak şekilde mat renklidir.
 
 
 

Kullanım Şekli


Yaralarda kullanım şekli:

 


  • Kullanılacak alan üzerinde nekrotik doku veya daha önce topikal olarak uygulanmış madde artıkları temizlendikten sonra direkt olarak uygulanmalıdır.

  • Her türlü yara bakımında günde 2 kez, uygulanılacak bölgenin özelliğine göre, püskürtülerek, dökülerek, gazlı bezle ıslatılarak veya boşluk içerisine enjekte edilerek semptomlar geçene kadar uygulanmalıdır.

  • Yara bölgesi Crystalin ile bolca ıslatılmalı ve yeterli miktarda temas sağlanmalıdır.

  • Su dısında herhangi bir madde ile karıştırılmamalıdır

  • Eğer yara başka bir örtü ile kapatılacaksa (gümüş içerikli, v.b.) Crystalin® uygulaması bittikten 2-3 dk sonra kapatılmalıdır.Yara dışı kullanım şekli:
  • Crystalin problemin yaşandığı bölgeye doğrudan püskürtülerek ya da dökülerek günde iki kez semptomlar geçene kadar uygulanmalıdır. 

Uyarılar


Yapılan laboratuvar çalışmalarında yanma, batma ya da acı hissi yaratacak hiçbir irritatif yan etkisi söz konusu değildir. Doğrudan yara bölgesine, ağız mukozasına, göze ve kulağa uygulamak mümkündür.
 

İçermez

Alkol ve İyot içermez


Menşei: Türkiye
Üretici / İthalatçı: Natural Health Products, NHP İ
Kullanım Yeri: Yüz
Kullanım Zamanı: İhtiyaç Duydukça Tekrarlanır.
Cinsiyet: Unisex

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

UZMAN YORUMLARI