Dermokozmetik Ve Kozmetik Ürünler Arasındaki Fark Nedir?

Dermokozmetik ve kozmetik ürün ayrımı günümüzde giderek popülerleşen bir noktadır. Dermatolojik ilaçlar, dermokozmetik ve kozmetik gibi farklı alanlar cilt bakımı üzerine olumlu etkileri bilinen örneklerdir. Günümüzde artan ürün çeşitliliği ile beraber bu farkı bilmek cildinize uygun ürün seçimi açısından önemlidir.

Kozmetik ürünler cildin görünen tabakasını hedef alır. Nemlendirme ve rahatlatma gibi daha basit ve yüzeyel etkiler üzerine yoğunlaşmıştır. Haliyle bu ürünler cildin alt tabakalarına nüfuz edemezler. Temizleme ve koruma etkilerini vurgulayarak bakıma yardımcı olurlar. Fakat dermokozmetik ürünlerde durum farklıdır. Dermokozmetik ürünler içlerinde yer alan besleyici moleküller ile emilebilir ve cildin alt katmanlarından itibaren değişimi uyarabilirler.

 

Dermokozmetik Ürünler Ne Demek?

Dermokozmetik ürünler, cildin alt tabakalarına değin nüfuz edebilen etkili ve cilt sağlığını destekleyici ürünlerdir. Doğal içerikler barındırabileceği gibi besleyici moleküller ile cildin yeniden yapılandırma sürecine yardımcı olabilir. Aloe vera, Q10, Kolajen, hyaluronik asit, peptitler, vitaminler ve enzimler içeren formüller sayesinde cildinizin derinlemesine beslenme ve bakım etkilerine yardımcı olabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sonucunda görülmüştür ki dermokozmetik ürünler kullanıcılar tarafından daha sık tercih ediliyor ve daha çok beğeniliyor. Cildin beslenme, bakım, onarım ve yeniden yapılandırma süreçlerine olumlu etkileri sebebiyle bu ürünler düzenli kullanımda kozmetik ürünlere kıyasla daha yüksek bir etkiye sahiptir denebilir.

 

Neden Dermokozmetik Ürünler Kullanmalıyız?

Dermokozmetik ürün kullanımı son dönemde giderek popülerleşmektedir. Dermatolojik ilaçlar ile kozmetik ürünler arasında yer alan bu ürün adeta bir köprü görevi görmektedir. Kozmetik ürünlerden daha etkili, ilaçlardan daha az yan etki barındırabilmektedir. Bu sebeple birçok kişi bakım ve onarım etkileri için dermokozmetik ürünleri kullanmaktadır.

Dermokozmetik ürünler cildin beslenmesini sağlarken doğal maddeler içerir. A vitamini, kolajen, Coenzimler, peptit, alfa lipoik asit gibi besleyici özler cildin doğal yollar ile desteklenmesine yardımcı olur. Cildin uzun vadede rahatlama ve yeninde yapılandırma süreçlerine olumlu etkileri sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Cildinizin değişim sürecini başlatmak için bugünden adım atarak kendinize bakmaya özen göstermeniz en kıymetli nokta olacaktır.

 


diğer tüm bloglar