Doğal Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

Abartılı, renkli ve parıldayan makyaj tarzının dışında, son yıllarda doğal makyaj da oldukça popüler hale gelmiştir. Bu da sizi doğal bir makyaj nasıl yapılır? Sorusuna yönlendirir. Doğal ya da diğer adı ile yok gibi makyaj modası, önümüzdeki senelerde de karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Pürüzsüz görünen bir ten ve renk eşitsizliğinin olmaması, cildi kusursuz gösterir. Ancak doğal ve kusursuz bir makyaj yapmak için sıralamayı bilmek önemlidir. Doğal bir makyajın ilk adımı makyaj bazı olmalıdır. Özellikle mimik çizgileri varsa makyaj bazı, cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Sonrasında cilt tonunuza en uygun fondöteni kullanmanız gerekir. Bunun için cilt alt tonunuza göre seçim yapmanız, mükemmel olacaktır. Ürünü bir fırça yardımı ile uygulamanız, daha eşit dağıtabilmenizi sağlayacaktır.

Fondöten kullandıktan sonra devam etmeden önce birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Bu, fondötenin cildinize daha iyi oturmasını sağlayacaktır. Nude tonlarında bir far ve transparan maskara ile doğal makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak, yine nude tonlarında bir ruj ya da sadece renksiz bir dudak balmı da istediğiniz fresh görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

Doğal Makyaj Nerelerde Kullanılır?

Doğal makyaj tarzı, günümüz modaları arasında yer aldığından, birçok konsepte de uygunluk sağlar. Yok gibi makyajınızla gündüz bir etkinliğe katılabilir ya da arkadaşlarınızla öğlen kahvesi içebilirsiniz. Kombinler için de doğal makyajlar mükemmel avantajlar sunar. Örneğin; spor ayakkabılar ve halter yaka tek parça bir elbise ile tamamlayacağınız doğal makyaj, kombininizi kusursuz hale getirebilir.

Doğal makyaj tarzı, ofis şıklığında da oldukça fazla tercih edilmektedir. Klasik bir takım ve topuklu ayakkabılar, sıkı bir at kuyruğu ile doğal makyaj, mükemmel bir seçenek olacaktır. Bunun dışında özellikle yaz akşamlarında bronz ten ve askılı bir elbise, parmak arası terlikler ile doğal makyajı deneyebilirsiniz. Doğal makyaj tarzı, günün her saatinde birçok ortama kolaylıkla uyum sağlayabilir. Tüm detaylar; doğal bir makyaj nasıl yapılır? Ve doğal makyaj kombinleri nelerdir gibi sorulara cevap olmaktadır.

 

Doğal Makyaj Tüyoları Neler?

Doğal makyaj yapmaya karar verdiğinizde, nereden başlayacağınıza karar vermek zor olabilir. Çoğunlukla makyaj yeteneği ile pürüzsüz cilt görünümünü özdeşleştiririz. Ancak bu durum tamamen yanlıştır. Pürüzsüz bir cilt görünümünün makyaj yeteneği ile tamamen bir ilgisi yoktur. Bu da doğal makyaj tüyolarını merak ederek araştırmaya yönlendirebilir.

Doğal makyaja geçmeden önce cildinizin temiz ve nemli olması, kusursuz makyajın ilk şartıdır. Yeterince nemlendirdiğiniz cildinizde makyaj bütünleşecektir. Bunun dışında, eğer ürünleri yüzünüzde dağıtmak için makyaj süngeri kullanıyorsanız bu süngerin tamamen kuru olmaması önerilir. Hafifçe nemlendirdiğiniz makyaj süngerinizden çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Diğer önemli konu ise makyaj sabitleyicidir. Makyajınızı bozulmadan saatlerce kullanabilmek için sprey formunda bir makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar