Doğum Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir?

Doğum çantası, anne ve bebeğin buluştuğu ilk anlardan itibaren lazım olacak malzemeleri içermelidir. Doğum süreciniz ve tahmini hastanede kalma sürenize göre, ihtiyaçlarınızı daha kapsamlı hale getirebilirsiniz.

  • İlk adımda bebeğiniz için %100 pamuk içeren sağlıklı kumaşlardan kıyafetler tercih edebilirsiniz. Battaniye, zıbın, eldiven ve çorap gibi basit parçalar yeni doğan bebeğiniz için ideal olacaktır.
  • • Yeni doğan bebek bezi olmazsa olmaz seçenekler arasında yer alır. Bebeğinizin hassas ve narin cildine uygun bir bez tercih ederek rahat etmesini sağlayabilirsiniz.
  • • Bebeğiniz yeni doğduğu süreçte dış uyaranlara hassastır. Yumuşak ve rahat bebek örtüleri tercih ederek çocuğunuzun rahatlığını destekleyebilirsiniz.
  • • Gelelim annelerimizin ihtiyaçları olacak ürünlere. Rahat bir süreç geçirmenizi sağlayacak kıyafetler tercih etmenizi öneririz. Emzirme ve sizin bakım işlemleriniz için uygun kıyafetler tercih etmek rahatlığınızı destekleyecektir.
  • • Henüz yeni bu zevki tadan anneler için terlik, rahat pijamalar ve doğum süreçlerine uygun bakım malzemeleri kullanmak önemlidir.

 

   

Doğum Çantasına Hangi Bebek Bakım Ürünleri Konur?

Doğum çantası anne ve bebek için bakım ürünleri de içermelidir. Yabancı olduğu dünyaya adım atan bebeğiniz için ilk günlerdeki bakım önemlidir. Çoğunlukla uyuyup süt emen bebeğinizin cildinle hassasiyet oluşmasını önlemek gerekir. Pamuk içeren bebek bezleri kullanmak bu sürece uygundur. A ve E vitamini içeren Burt’s Bees Bebek Pişik Kremi bu süreçte destekleyici olabilir. Çocuğunuzun narin cildine bakım yapabilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk günlerde bebeklerin ciltleri doğuştan gelen özel bir tabaka ile korunur. Kimyasallar ile bebeğinizin cildine zarar vermeden bu bariyerin çocuğunuzu korumasını sağlayabilirsiniz.

Yeni doğum yapan anneler için doğum çantası oldukça önemlidir. Zorlu ve bir o kadar heyecanlı geçen 9 aydan sonra bebeğinizle bir arada olmak her şeyden güzeldir. Bu sürecin tadını çıkarmak ve bedeninize bu uzun yolculuktan sonra bakım yapmak için doğum çantası hazırlarken bakım ürünleri tercih edebilirsiniz.

Emzirme sürecinin başlaması ile beraber cildiniz daha hassas bir hal alabilir. Çocuğunuzun sağlığını ve sizin sağlığınızı koruyan ürünleri tercih etmek önemlidir. Bu sayede cildinize bakım yaparken sağlığınızı da göz ardı etmezsiniz. Göğüs ucu çıkartıcı, göğüs pedleri, rahatlatıcı göğüs jelleri, Mustela göğüs ucu kremi gibi seçenekler emzirme sürecinizin daha rahat geçmesine destek olabilir.

   

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanır?

Doğum çantası anne ve bebeğin ihtiyaçları dâhilinde hazırlanır. Kıyafetler, bakım ürünleri ve yardımcı malzemeler gibi birçok ürün tercih edebilirsiniz. Profesyonel bakım markalarının anne ve bebek için özel doğum setleri bulunabilmektedir. Mustela Merhaba Bebek Seti gibi seçeneklerle çocuğunuzun ve sizin ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz. Doğum çantası, anne bebek ve onlara refakat edecek kişiler için oldukça yardımcı olacak bir settir. Doğum sürecinize dair ihtiyaçlarınızı tek sette toplayabilirsiniz.

 


Diğer Tüm Bloglar