Emzirme Döneminde Göğüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir?

Emzirme Döneminde Göğüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir?

Emzirme Döneminde Göğüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir?

Emzirme döneminde göğüs ucu yarası oldukça yaygın bir sorundur. Bebeğin emmesi ile göğüs ucunuzda tahriş ve hassaslaşma gözlemleyebilirsiniz. Emzirme aralıkları arasında bebeğinize ve size zarar vermeyecek besleyici onarıcı kremler kullanmak bu açıdan faydalı olabilir. Bol su tüketmek, göğüs ucunuzu nemlendirmek ve iki memeden de emzirmek daha az yara oluşmasına yardım eder. Bebeğinizin ağzına kaçması durumunda tehlike arz edebilecek krem ya da yağlardan uzak durmak önemlidir. Bebek ve anne sağlığı için güvenli nemlendirici ürünler tercih ederek bu sürecin daha rahat geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

Göğüs Ucu Yarası Nasıl Geçer?

Göğüs ucu yarası yoğun emzirme ve kuruluk sonucu oluşabilir. Göz ardı edilmemesi gereken önemli bir sorundur. Burada bir enfeksiyon gelişmesi sonucu hem anne hem de bebek sağlığı risk altına girebilir. Bu sebeple emzirme ardından göğüs uçlarınızı inceleyerek herhangi bir çatlak, iltihap, kızarıklık ya da tahriş olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir.

Emzirme döneminde göğüs ucunda gelişen yaraların hızlı toparlaması için doktorunuzdan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda bakım kremi ve yağları ile bu süreçte rahatlama sağlayabilirsiniz. İltihaplı memenizden bebeğinizi emzirmemek önemlidir. Bu bebeğin de sağlığı açısından değer taşır.

 

Göğüs Ucu Yarası Neden Olur?

Göğüs ucu yarası uzun süre emzirme, az su içme, emzirme sonrası bakım yapmama, vücut hijyenine dikkat etmeme gibi sorunlardan kaynaklanabilir. Bu yaraların oluşmasını önlemek hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından en kıymetli adım olacaktır. Mustela göğüs ucu kremi tamamen doğal içeriği ile bu açıdan anneyi ve bebeği destekleyen ürünlerden bir tanesidir. Organik içerikli göğüs ucu kremi tercihiniz sayesinde bebeğinizi emzirdiğiniz süre boyunca rahatça kullanabilirsiniz.

Göğüs ucu yarası emzirmeyi kestiğiniz dönemlerde de olabilir. Bu emzirmenin bırakılmasına bağlı göğüsün genelinde oluşabilecek hassaslaşma ve şişkinlik ile de yakından ilişkilidir. Bu dönemdeki ağrı ve sorunlarda doktor başvurusu yapmak kıymetlidir. Bu sayede gerek emzirme gerekse emzirmeyi bırakma döneminde hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için koruyucu bir adım atabilirsiniz. s

 


diğer tüm bloglar