En Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

En kolay eyeliner nasıl çekilir? Eyeliner çekmek kimi zaman çok zorlayıcı olabilir. Özellikle ilk kez deniyorsanız ya da eliniz henüz alışmamışsa sizi zorlayacak makyaj uygulamalarından bir tanesi olmaya adaydır. En kolay eyeliner çekme yöntemi kişiden kişiye değişir. Farklı yöntemleri deneyerek sizin için hangisinin en kolay olduğunu tespit edebilirsiniz. Farklı yöntemlerin yanı sıra kullandığınız eyelinerın özellikleri de makyaj deneyiminizi değiştirecektir. Jel, kalem ya da likit formlarda hazırlanan bu ürünlerin kullanım şekilleri ve zorlukları da birbirlerinden farklıdır. Idun Minerals Liquid Eye Pen likit formu ile bilinen ürünlerden bir tanesidir. Farklı renk seçenekleri ile tarzınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Farklı ürünlerin deneyimleri de farklı olacağından kendinize hitap eden makyajı kolayca yapabilirsiniz.

 

Göz Kalemi İle Eyeliner Çekilir Mi?

Göz kalemi ile eyeliner çekmek, kolay eyeliner çekme yöntemlerinden bir tanesidir. Daha yoğun ve tok bir dokusu olması sebebiyle göz kalemi olası hataların engellenmesi adına önemlidir. Eliniz alışana dek halihazırda kullandığınız göz kaleminiz ile eyeliner denemeleri yapabilirsiniz. Kalem formdaki eyeliner ile de benzer bir deneyim sağlayabilirsiniz. Kalem formdaki ürünlerin dezavantajı gün içerisinde dağılma ve yok olma gibi sorunların daha sık görülmesidir.

Jel eyeliner kullanım şekli olarak farklıdır. Akıcı yapısı sebebiyle daha kolay bir uygulama sunar. Fakat ilk denemelerde bocalamanıza sebep olabilir. Serçe parmağınızı gözünüzün altına destek olarak koyup ürünü tutup sürmeyi deneyerek daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

 

İnce Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner çekmenin birçok farklı yöntemi olduğu gibi farklı görünümleri de bulunmaktadır. İnce, kalın, renkli ya da simli gibi farklı seçenekler ile görünümünüzü değiştirebilirsiniz. İnce bir şekilde eyeliner çekmek istiyorsanız ince kesikli çizgiler ile ana hatları belli edebilirsiniz. Ardından bu çizgileri ufak dokunuşlar ile birleştirmek daha zarif bir görünüm sağlayacaktır.

Jane Iredale Mystikol Powdered Eyeliner gözlerinizi ön plana çıkartan çekici bir makyajı destekler. Hem göz diplerinize hem de eyeliner formundaki ürünlerle destekleyeceğiniz makyajınız ile gözlerinize vurgu yapabilirsiniz. Çekici ve göz alıcı bir makyajı kolayca elde edebilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar