Epilasyon Sonrası Gözenek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Epilasyon Sonrası Gözenek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Epilasyon Sonrası Gözenek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Parlak ve güzel bir cilde sahip olmak kadın erkek fark etmeksizin herkesin hayalidir. Cildin güzel görünümüne etki eden en temel unsurlardan biri de gözenek bakımıdır. Gözenekler çeşitli dış etkenlerden kaynaklı fazla açılıp kir dolarak cildin çok kötü görünmesine neden olabiliyor. 

Özellikle de epilasyon işlemlerinden sonra gözeneklerde bir süre açıklık gözleniyor. Bu açıklığın giderilmesi için rutin gözenek bakımı periyoduna alışmanız gerekir. Bakım süreçlerinde kullanacağınız ürünlerin ve kullanım şeklinin etki açısından büyük önem arz ettiğini de vurgulamak gerekir. 

Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Lazer epilasyon uygulaması başta yüz olmak üzere vücudun her alanında uygulanabilir. Ancak özellikle yüz bölgesine yapılan uygulamadan sonra gözeneklerin bakım periyoduna dikkat etmenizde yarar olacaktır. Epilasyon sürecinden sonra bakım rutininizde şu aşamaları dikkate alabilirsiniz;

- Cildinizi yoğun şekilde nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

- Epilasyon seansı sonrasında düzenli olarak cildinizi güneşten korumanız gerekir.

- Cildinizi her zaman temiz tutmanızda yarar vardır.

- Peeling işlemi yaparak gözeneklerin temizlenerek kapanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamalarından hemen sonra ilk dikkat etmeniz gereken hususlar yukarıda yer verdiğimiz gibidir. Bu bakım rutinini uygulamanız cildinizin epilasyon sonrasında daha bakımlı bir görünüme kavuşmasını destekleyecektir. Ayrıca gözeneklerin uygun ölçüye gelerek cildin görünümünü bozmaması konusunda da etki gösterecektir. Gözenek sıkılaştırıcı ürünlerin kullanımı da etki almanıza yardımcı olur.

Welldermo tarafından sunulan yüz bakımı, vücut bakımı, cilt ve yüz temizleyici, maske-peeling ürünlerine göz atarak kolayca sipariş oluşturabilirsiniz. Epilasyon sonrasındaki bakım rutininize eşlik edecek bu ürünlerle cildinizi daha güzel bir görünüme kavuşmasını destekleyebilirsiniz.

Epilasyon Sonrası Gözenekler Nasıl Sıklaştırılır?

Açık gözenekler cildin her noktasında kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Özellikle de yüz bölgesindeki gözeneklerin normalinden daha açık olması estetik görünüm açısından sizi rahatsız edebilir. Lazer epilasyon işlemlerinde doğrudan kıl köklerine uygulama yapıldığı için gözenekler normalinden daha fazla açılır. 

Bu açıklığın giderilmesi ve cildin normal hale gelmesi için gözenek sıkılaştırıcı ürünler ve cilt bakım ürünleri destekleyici olacaktır. Kimyasal peeling uygulamaları gözenek sıklaştırma konusunda size yardımcı olabilir. Temiz bir cildin üzerinde doğru ürünlerle peeling yaparak epilasyon sonrası gözenek açılmalarının en az seviyeye inmesini sağlayabilirsiniz.

Welldermo’da sunulan cilt bakım ürünlerine hemen göz atarak bakım sürecinde olmazsa olmaz ürünleri güvenle sipariş edebilirsiniz.

 

 


Ürün Grupları üst(Çoklu)


Ürün Reklam üst