Eris Antibakteriyel Cilt Dezenfektanı Alkollü Losyon 250 ml

Marka:
Ürün Kodu: Eris.006   /
Barkod: 8697767620156
5,0 (0)
  Tükendi!  

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Kullanım Amacı

 
-Alkollu cilt dezenfektani.
-Geniş bir mikrobiyolojik etkiye sahiptir. Mantar,bakteri  ve virüslere etki eder.
-Vejetatif bakterilere karşı 30 saniyede %100 etki sağlar. (S.aureus, Paeruginosa vbg)
-Virüslere karşı etkendir. (Hepatit B., Hepatit C., HIV, Rota virüsleri)
-Film tabakası oluşturma özelliği ile uzun süre etkisini sürdürür.
-Aldehit , Fenol gibi kanser yapıcı maddeler içermez.
-Diğer alkol bazlı dezenfektanlar gibi ciltte kurutma kesinlikle yapmaz, cildinizi nemlendirir.
-Metallerde Korozyon yapmaz.
-Temizleme özelliği çok güçlüdür.
-Kullanımı pratiktir. Islak mendil ve Solüsyon olarak üretildiğinden kolayca kullanılır.
 

Ürün Faydası

Alkolün su içerisindeki dilusyonlarının konsantre solüsyonlarından daha güçlü bakteriyostatik olduğunu gösterilmiştir. Çeşitli çalışmalarda % 50-70 lik alkol içeren solüsyonların eldeki bakterileri öldürmek ve inhibe etmek konusunda son derece etkili olduğunu ispatlamıştır.
 
Alkoller mikroorganizmalarda hücre proteinlerini denatüre ederler. Gram pozitif (MRSA ve VRE dahil) ve Gram negatif mikroorganizmalara, Mikobakterilere, Funguslara  ve HSV, HIV, Influenza virus,  RSV, HBV, Adeno, Rota ve Rhino viruslar gibi çeşitli viruslara karşı güçlü inhibitör etkinliğe sahiptirler. Özellikle zarflı viruslar alkole oldukça duyarlıdır.
 
Uygulama süresi amaca göre 20 saniye ile 1 dakika arasında değişir. Bu özellik el yıkama için yeteri kadar zamanının olmadığını bahane edenler için önemli bir avantajdır.
 
. Alkolden sonra tekrar el durulama ve silme işleminin olmaması suya bağlı kontaminasyon riskini, lavabo gerekliliğinin ortadan kalkması ek zaman ihtiyacını, silme işleminin olmaması da deride  travmaya bağlı irritasyon ve kontaminasyon riskini ortadan kaldırmaktadır.
 
Kullanımı sınırlandıracak bilinen yan etkileri yoktur. Ellerde kuruluk ve dermatit oluşturma riski su ve sabunla yapılan yıkamalardan çok daha düşüktür. Ancak cilt kuruluğunu önlemek için alkolik antiseptiklere ilave edilebilecek yumuşatıcılar hem kurumayı önler hem de alkolün daha yavaş uçarak elde daha uzun süre kalmasını sağlar.
 

Kullanım Şekli

 
Eris Antibakteriyel solusyon icin uygulama, mikroplu oldugunu dusundugunuz yuzey yada cildinize yeteri kadar sikin,kurumasini bekleyin ve silin.
 
 

Uyarılar

Herhangi bir operasyon yada dogum amaciyla hastaneye yatacaksaniz odanizdaki elektrik acma kapama butonlarini,metal ve ahsap yuzeyleri,kapi kollari gibi sik kullanilan noktalari alkol bazli eris urunleriyle dezenfekte edin,odaniza gelen ziyaretcilerinize cekinmeden ellerini dezenfekte etmelerini isteyin.Hastayla temastan once ve sonra ellerinizi mutlaka dezenfekte edin.
 
 
 

İçermez

Aldehit , Fenol gibi kanser yapıcı maddeler içermez.


Menşei: Türkiye
Üretici / İthalatçı: Yese İlaç Kozmetik Kimya Sanay
Kullanım Zamanı: Gerektikçe

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

UZMAN YORUMLARI
ÇOK SATANLAR