Ferritin Düşüklüğü Nedir?

Ferritin, demirin vücudumuzda depo edilen özel bir formudur. Kimi zaman demir deposu olarak da bilinen ferritin değerleri düşük çıkabilir. Bu değerlerin ölçümü ancak doktor muayenesinde, laboratuvar şartlarında yapılabilir. Doktorunuzun ferritin değerinizi düşük bulması ile takviye almak sağlığınız için en doğru yaklaşım olabilir. Kimi durumlarda şiddetli bir eksiklik varsa reçete edilen ilaçları tercih etmek gerekebilir. Genel bir demir takviyesi almak ve düşük ferritin düzeyinizi yükseltmek istiyorsanız çeşitli takviye edici gıdalardan yardım alabilirsiniz.

 

Ferritin Düşüklüğüne Ne İyi Gelir?

Ferritin düşüklüğü, genel demir eksikliği yaklaşımı ile benzerlik taşır. Fakat bunun ayrımını ve nasıl yaklaşılması gerektiğini ancak doktorunuz bilebilir. Kimi zaman demirin emilememesi durumu da uzun vadeli sonuçlara sebep olabilir. Kozmetik ya da medikal demir destekleri ile ferritin eksiğiniz kapatabilirsiniz.

Demir ve ferritin düşüklüğünde kullanabileceğiniz seçenekler ile sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Vitabiotics Feroglobin Gentle Iron kapsül kolay kullanımı ile öne çıkan ürünlerden bir tanesidir. Aynı zamanda folik asit, B12 vitamini ve çinko içeriği sayesinde emilim açısından da destekleyici mineraller alabilirsiniz. Anemi, uzun ve kısa vadede vücudunuzu olumsuz etkileyecek sonuçlar doğurabilir. Çocukluk ya da yetişkinlik fark etmeksizin ciddiye almak ve buna uygun bir destek almak gerekmektedir. Kullandığınız kozmetik ya da medikal destek ürünlerinde doktorunuzun bilgisi olması fayda görmeniz açısından daha büyük önem taşımaktadır.

 

Ferritin Nedir?

Ferritin, demir elementinin vücudumuzdaki depo formudur. Halk arasında demir deposu olarak da bilinen bu değer, vücudunuz için önem taşır. Dengeli beslenme ile demir eksiliğine karşı önlem alınabilir. Fakat kimi durumlarda takviye edici gıda ya da medikal ürünler kullanmak gerekebilir. Bu gibi durumlarda doktorunuza danışarak sizin için en uygun ürünü tercih edebilirsiniz. Zade Vital Demir Blister Kapsül kullanabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Günlük demir ihtiyacınıza uygun olarak düzenlenen bu ürünler ile vücudunuzu destekleyebilirsiniz.

Demir takviyesi birçok farklı formda hazırlanabilir. Venatura Demir Bisiglinat hap şeklinde formu ile yetişkinler için ideal bir seçenektir. Düzenli kullanımda demir depolarınız olan ferritinin de artışı için destekleyici olabilir.

 


diğer tüm bloglar