Fondöten Rengimi Nasıl Bulurum?

Fondöten Rengimi Nasıl Bulurum?

Fondöten Rengimi Nasıl Bulurum?

Fondöten renginizi doğru olarak seçmek makyajınızın tamamlanması açısından çok önemlidir. Cildinize bölgesel uygulayabileceğiniz gibi tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayabileceğiniz ürünler ile dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Fondöten rengini doğru seçmek bu sebeple makyajınızın tüm detayların belirler. Doğru makyaj ürünü seçimi ise cilt alt tonunuzu, cilt problemlerinizi ve makyaj alışkanlıklarınızı bilmek ile belirlenir. Cilt tonunuza uygun rengi seçebilmek için fotoğraflarınızı inceleyebilirsiniz. Hangi renklerde yüzünüz daha çekici gözüküyor? Bunu tespit etmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Daha detaylı bilgiler için cilt alt tonunuzu öğrenebileceğiniz blog yazımızdan yardım alabilirsiniz.

 

Fondöten Rengi Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Fondöten rengi seçerken dikkat edilmesi gereken cildinizle uyumlu tonları yakalayabilmek olmalıdır. Cilt tonunuzdan bağımsız bir renk ile oldukça kötü bir sonuç deneyimleyebilirsiniz. Boynunuzda ya da bileğinizin iç kısmında deneyebileceğiniz renkler ile sizin için ideal olan ürünü keşfedebilirsiniz. Embryolisse Likit Fondöten gibi birçok farklı ürünün renkleri arasında cildinizle uyumlu renkleri yakalayabilirsiniz. kimi zaman cildin kendisinde olan renk eşitsizlikleri fondöten seçiminde yanıltıcı olabilir. Bu gibi durumlarda bölgesel olarak deneme yaparak cildinizle uyumlu olan makyaj malzemelerini belirleyebilirsiniz. Çok yoğun bir renk eşitsizliği söz konusu ise Color Corrector yani renk eşitleyici anlamına gelen CC kremlerden yardım alabilirsiniz.

 

Su Bazlı Fondöten Ne Demek?

Su bazlı fondöten yağlı ciltler için tercih edilebilecek ürünlerden bir tanesidir. Su bazlı olması cilde sürüldüğünde daha rahat ve hafif bir görünüme destek olur. Karma ve yağlı ciltler için ideal olan bu formül sayesinde cildiniz makyaj anında daha doğal bir görünüme sahip olur.

La Roche Posay Toleriane Teint Fondöten SPF25 Düzeltici ve Kapatıcı gibi kapsamlı ürünler ile tek üründe etkili sonuçları destekleyebilirsiniz. Makyaj yapmanın yanı sıra bakım ve güzellik etkilerini bir arada sunan ürünler cildinizin daha az kimyasal maruziyeti ile daha etkili sonuçlar elde etmesine yardımcı olur. CC krem, BB krem, Kapatıcı ya da Fondöten gibi farklı yüz makyajı ürünlerini tercih ederken cilt alt tonunuzu bilmek önemlidir.

 


diğer tüm bloglar