Gece Yatarken Saça Ne Sürülür?

Gece Yatarken Saça Ne Sürülür?

Gece Yatarken Saça Ne Sürülür?

Işıl ışıl saçlara sahip olmak için birkaç ipucunu sizin için derledik. Gün boyu hava, sprey, toz gibi birçok etkene maruz kalarak yıpranan saçlarımıza gece yatarken ne sürülür? dediğinizi duyar gibiyiz. Hassas ve kırılgan saçlarımıza her daim özen göstererek yıllarca dökülmelerini engelleyebilir ve dayanıklılığını artırabiliriz. Bunun için en önemli nokta ise saçlarımıza gece yatmadan önce yaptığımız bakımlar diyebiliriz. Gelin hep birlikte gece saçlarımıza uygulayacağımız bakımları, saçlarımıza ne süreceğimizi inceleyeyim.

 

Gece Yatarken Saç Nasıl Korunur?

Gün boyunca yıpranmaya maruz kalan saçlar için gece yatmadan önce onarım çalışmaları yapabiliriz. Ancak herhangi bir bakım yapmadan önce saçlarımızı taramalıyız. Taranmış saçlar açık kalacak şekilde uykuya geçebiliriz. Bunun dışında saçları toplayarak yatmak da saçların kırılmasına ve dayanıklılığına ciddi zararlar vermektedir. Saçlarımızı açık bırakarak ve taradıktan sonra yatmak daha dayanıklı saç tellerine sahip olmamıza yardımcı olacaktır. Değişen şartlara bağlı olarak gece yatmadan önce saçlarımızı yıkamakta faydalı olacaktır. Gün içerisinde saç tellerinde biriken yağlar saçı beslemenizi engelleyerek, yağlı bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bunun için gece yatmadan önce saçlarınızı yıkamak, mümkün ise duş almak daha sağlıklı saç telleri için çözüm olabilir.

 

Gece Yatarken Saça Sürülebilecekler Neler?

Gün boyu birçok olumsuz etkiye maruz kalan saç tellerimizi güçlendirmek, parlamasını sağlamak, yağlarından arındırmak ve daha dayanıklı bir görünüm elde etmek için birçok krem, şampuan ürününü bulmak mümkün. Gece yatmadan önce saç tellerimize uygun şampuan ile saçlarımızı yıkayabiliriz. Bunun dışında saç tellerinize uygun saç kremi de kullanabilirsiniz. Saç kremi sürerek gece yatabilir ve saçlarınızın güçlenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca tüm bu bakımların dışında kuru şampuan da saçlarınız için kullanabilirsiniz. Peki, kuru şampuan ne işe yarar? Kuru şampuan gün boyunca yıpranan ve yağlanan saçlarınızı onarmanıza ve gece boyunca yağları arındırarak daha parlak bir saç tellerine sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Dilerseniz de bitkisel özlü şampuanları tercih ederek daha doğal şampuan da kullanabilirsiniz. Doğal içerikleri ile saçlarınıza etki ederek daha ışıltılı bir hal verir ve saç tellerinizi gün boyu korumanıza yardımcı olur. Welldermo’da yer alan şampuan, krem ve saç bakım yağlarına göz atmayı unutmayın!

 


diğer tüm bloglar