Gece Yatmadan Önce Sivilcelere Ne Sürülür?

Gece Yatmadan Önce Sivilcelere Ne Sürülür?

Gece Yatmadan Önce Sivilcelere Ne Sürülür?

Sivilce problemi, hemen herkesin bazı dönemlerde karşılaştığı, oldukça can sıkıcı bir sorundur. Bu nedenle gece yatmadan önce sivilcelere ne sürülür? Gibi sorulara da cevap beklenmektedir. Ancak, buna geçmeden bilinmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle, sivilcelerin hangi dönemlerde arttığı ya da oluştuğu gözlenmelidir. Daha sonra cilt tipinin bilinmesi de gerekir. Çünkü sivilce oluşumunda yapılacak seçenekler, cilt tipi ile uyumlu olmalıdır.

Gerekli önlemler belirlenip göz önünde bulundurulduktan sonra gece yatmadan önce sivilcelere ne sürülür? Sorusu cevaplanabilir. Her cilt gibi sivilce oluşumu mevcut ciltlerde, günlük cilt temizliği rutinini aksatmamalıdır. Yatmadan önce derinlemesine temizlenmiş bir cilt olmazsa olmaz bir rutindir. Daha sonrasında ise sivilce kurutucu özelliği olan bir ürün uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce yapacağınız bu rutin, siz uyurken cildinizin yenilenmesini destekler. Bu sayede sivilcelerin oluşumunu engellemek ve mevcut olanların geçmesi için gerekli adımları tamamlamış olursunuz.

 

Sivilce Oluşumunu Neler Tetikler?

Sivilce oluşumunun birçok sebebi vardır. Bunu, hangi dönemlerde sivilceler ile karşılaştığınıza dikkat ederek de anlayabilirsiniz. Sivilce oluşumuna sebep olan ya da tetikleyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar: stres, ergenlik dönemi, dengesiz beslenme, iyi temizlenmemiş cilt şeklinde sıralanabilir. Ayrıca fazla yağlı ve baharatlı gıdalar da sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Hassas ciltlere sahip olanlar için mevsim değişikliği gibi sebepler de sivilcelerin oluşumunda rol oynayabilir. Gece yatmadan önce sivilce kurutma etkisi bulunan ürünü ince bir tabaka şeklinde kullanabilirsiniz. Kullanım tavsiyelerine uygun şekilde kullanmanız, daha çabuk sonuç almanıza katkıda bulunacaktır. Bu sayede üründen en etkin şekilde sonuç alabilirsiniz.

 

Sivilce Oluşumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Sivilce oluşumu mevcutsa dikkat edilmesi gereken noktalara uyarak, iz kalmasını engelleyebilirsiniz. Bu anlamda yapılmaması gereken ilk hareket; sivilcelerin sıkılmasıdır. Bundan kaçınmak gerekir. Daha sonrasında ise özellikle yağ bazlı ürünleri kalın tabaka halinde sürmek, durumu daha da kötüleştirebilir. Fazla yağlı beslenme tarzını da terk etmek, sivilceleri önleyebilir.

Yanlış cilt bakım ürünü kullanmanın önüne geçmek için, bilinçli bir alışveriş ve donanımlı kişilerden tavsiyeler almak gibi yolara başvurabilirsiniz. Cilde limon ya da diş macunu gibi ürünler sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken diğer seçeneklerdir. Cilt bariyerini bozarak, renk eşitsizliğine sebep olabilirsiniz. Ayrıca, cildinizin çizilmesini önlemek için de size uygun ürün seçmeniz önem taşır. Kozmetik açıdan çok daha iyi görünüm sağlamak için söz konusu ürünler, ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Welldermo ‘da yer alan her cilt tipi için özel olarak listelenen ürünlere göz atabilir ve cilt bakımınızı destekleyebilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar