Göz Çevresi Kremlerine Kaç Yaşında Başlanmalı?

Göz Çevresi Kremlerine Kaç Yaşında Başlanmalı?

Göz Çevresi Kremlerine Kaç Yaşında Başlanmalı?

Göz çevresi kremlerine erken yaşlarda başlamak, uzun vadede daha etkili sonuçlar almak için önemlidir. 20’li yaşların başlarından itibaren göz çevrenize özel bir bakım yapabilirsiniz. İlk adım olarak güneş koruması sağlamak sadece göz çevresi için değil tüm cilt için gereklidir. Bu sayede zamanla beraber oluşacak kırışıklık, pigmentasyon ve sarkma gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Güneş korumasına ek olarak cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir göz çevresi ürünü tercih edebilirsiniz.

  • • 30 Yaşın altında iseniz cildinizin ihtiyaçlarına göre daha basit ve koruma odaklı bir ürün tercih edebilirsiniz. Caudelie Vineactiv Enerji Verici Göz Bakım Kremi bu anlamda yardımcı olabilir. Göz altın koyuluk ve torba şikayetiniz var ise buna özel basit formüller ile müdahale edebilirsiniz. Darphin Dark Circle Relief And De Puffing Göz Altı Torbalanmaları İçin Serum aydınlık ve dinç bir görünümü destekler.
  • • 30 Yaş ve sonrasın tercih edeceğiniz kremlerde kırışıklık, leke ve sarkma gibi sorunları daha ön plana alabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı ya da aydınlatıcı etkili kremler yardımcı olabilir.

 

 

Göz Çevresi Bakımı Kaç Yaş İçin Uygundur?

Göz çevresi bakımına 20 yaşından itibaren başlanabilir. Göz çevresi bakımına erken dönemden başlamak uzun vadede daha dinç bir görünümü destekler. Göz çevresi bakımı için basit adımları takip ederek cildinizin daha dinç ve genç görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

  • 1. Cilt bakımının olmazsa olmazı güneş korumasıdır. Göz çevreniz için de güneş koruması sağlayarak güneşe bağlı gelişebilecek sorunlara karşı önlem alabilirsiniz.
  • 2. Bir diğer önemli nokta ise nemlendirmektir. Cildiniz yağlı ya da kuru olsun, göz çevreniz ya da dirsekleriniz olsun. Neme ihtiyacı vardır. La Roche Posay Hydraphase Intense Göz çevresi nemlendirici bakım kremi bu konuda yardımcı olacak profesyonel formüllerden biridir.
  • 3. Nemlendirme ve güneş korumasının ardından özel sorunlarınıza eğilebilirsiniz. Kırışıklık ve gözaltı torbaları bunlardan biri olabilir. Dermalogica Multivitamin Power Firm pürüzsüzleştirici vitamin kompleksi cildin beslenmesini sağlar.
  • 4. Göz çevresi bakımında önemli noktalardan bir tanesi de makyajdır. Sık makyaj yapan ve uygulayan biriyseniz cildinizin temizliği de önemlidir. Besleyici ve sağlık açısından güvenli göz çevresi temizleyicileri ile cilt bariyerinizin zarar görmesine engel olabilirsiniz.

 

 

Göz Altı Kremi Kaç Yaşında Kullanılmaya Başlanılmalı?

Gözaltı kremi farklı yaş grupları için hazırlanır. 20’li yaşlarınızdan itibaren göz çevrenize özel bir bakım yapabilirsiniz. İlerleyen yaşlar için kırışıklık, renk eşitsizliği, solgunluk ve gözaltı torbaları için özel seçimler yapabilirsiniz.

Lierac Diopticerne Göz çevresindeki koyu halkalara karşı etkili hedefe yönelik bakım kremi yorgunluk çizgilerinizin düzelmesini destekler. Bu halkalar hem yorgunluk hem de uykusuzluk sebebiyle olabilir. Aynı zamanda genetik yatkınlık da ciltte koyu mor izlerin görülmesine sebep olabilir.

Cildin daha sıkı ve ışıltılı görünmesi de göz çevresinde dinamik bir görünümü destekler. Erken yaşlardan itibaren bu ürünlerin kullanılması cildin ışıltılı ve genç görünümüne yardımcı olur. Esthederm Excellage Eye Sıkılaştırıcı Besleyici ve Işıltı Veren Göz Çevresi Kremi bu anlamda ideal bir seçenektir. Cildinizin genç ve dinamik görünümünü korumak için düzenli bakım yaparak kendinize özel yatırım yapabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar