Gribe İyi Gelen Vitamin Nelerdir?

Grip sezonunun yaklaşması ile beraber herkes bedenini daha fazla desteklemek için takviye edici formüller tercih ediyor. Kimi zaman çok şiddetli ve günlük hayatımızı sekteye uğratacak şekilde geçen gripten korunmak için vitamin desteği alabilirsiniz. Hem besinlerden hem de takviye edici gıdalardan gerekli vitaminleri temin edebilirsiniz.

Gripten korunmak için öncelikle bedensel sağlığınıza özen göstermek ilk adım olacaktır. C vitamini, Demir, Çinko ve Bitkisel formüller bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur. Wellcare Immune Takviye Edici Gıda 15 Efervesan Tablet bu seçeneklerden bir tanesidir. Bağışıklık sistemini desteklemek için özel olarak geliştirilen formülü sayesinde grip sezonunda bedeninizi koruyabilirsiniz.

 

Grip Geçirirken Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Grip geçirdiğiniz süreçte bedeninizde yorgunluk, kırgınlık, ateş ve halsizlik gibi birçok belirti görebilirsiniz. Çevrenizdekilere bulaştırmamak ilk adım olmalıdır. Bu sebeple maske kullanmak ve kişisel bakım ürünlerinizi paylaşmamak önemlidir. Grip geçirdiğiniz dönemde dengeli beslenme, bolca dinlenme, kendinizi sıcak tutma ve bol su tüketimi önem taşır.

Taze meyve ve sebze tüketimi bedeninizi vitamin açısından desteklerken, bol su tüketimi cildin dengesini korumak için önemlidir. Grip geçirdiğiniz dönemde de takviye edici gıda alarak bedeninizi destekleyebilirsiniz. Nbl Immuno Formula gibi bağışıklık sistemini desteklemeye özel geliştirilmiş yapılar ile bedeninize destek olabilirsiniz.

 

Gribe İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Grip ve benzeri virüs enfeksiyonları kimi insanlarda çok şiddetli seyredebilir. Gripten korunmak ve daha hafif bir şekilde geçirmek için öncelikle korunma ilk adımda yer alır. Dengeli beslenme, bol su tüketimi, hasta kişilerle temasta maske kullanma ve gerektiği ölçüde takviye edici gıda almak destekleyici olabilir.

Nutraxin Immun – S tablet formu gibi ürünler günlük vitamin ve mineral alımınızı standardize etmiştir. Bu sayede yoğun tempolarınızda bedeninizi desteklemek daha kolay bir hal alır. Grip, soğuk algınlığı ya da diğer solunum yolu enfeksiyonlarından korunmak veya daha hafif geçirmek için bağışıklığınızı desteklemek önemlidir. Gribe iyi gelen besinlerin yanı sıra gerekiyorsa takviye edici gıda kullanımı bedeninizin gardını düşürmeksizin hastalıklara meydan okumasına destek olacak adımlar arasındadır.

 


diğer tüm bloglar