Güneş Lekeleri Kendiliğinden Geçer Mi?

Güneş lekeleri, hassas ciltlerde ya da yeterli güneş koruması sağlanmamış ciltlerde oluşur. Güneş lekesi, güneşe maruz kalmanız sebebiyle oluştuğundan bakım rutininizi değiştirmediğiniz takdirde düzelme göstermez. Burada temel sorun tekrar tekrar güneşe maruz kalmanız ile birlikte yeterli koruma sağlanamamış oluşudur.

Kimi ciltler güneş söz konusu olduğunda fazla hassas olabilir. Bu ciltlerde güneş ışığına direkt temas olmasa da koruma sağlanması önerilir. Caudalie Leke Karşıtı etkili serum ve güneş koruyucu yüz bakım kremi seti bu cilt tipine sahip olanlar için ideal olabilecek seçenekler arasında yer alır. Hali hazırda var olan cilt lekelerini gidermek ve yeni leke oluşumunu önlemek için bu ürünleri kullanabilirsiniz.

İşiniz ya da günlük alışkanlıklarınız gereği güneşle haşır neşir oluyorsanız özel ürünler tercih etmenizi öneririz. Güneş ışığı sadece leke oluşumu açısından değil, uzun vadede cilt yaşlanmasını da arttıran etkiler taşır. Bu sebeple yüksek koruma faktörlü besleyici etkili güneş kremleri kullanmanabilirsiniz. Sivilceli cilt, kuru cilt ya da lekeli cilt fark etmeksizin her cilt tipine uygun güneş kremi seçeneği ile etkili bir bakım deneyimi sağlayarak cildinizi koruyabilirsiniz.

 

Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Yok Edilir?

Yüzdeki kahverengi lekeler farklı sebeplerden oluşabilir. Burada lekeleri gidermek için ilk adım leke oluşum sebeplerini bulmaktır. Yaşlanma, güneş yanığı, kimyasallara maruz kalmak ya da kuruluk cildinizde leke yapabilir. Uzun süre güneşte kalma sonucu oluşan lekeler, uygun koruma ve bakım sağlandığında düzelme gösterir. Tıpta melazma olarak da geçen bu güneş lekeleri, cildi daha yaşlı ve yorgun gösterir. Sağlıklı ve dinç bir görünüm için cildinizi uygun şekilde korumak ve bakım yapmak önemlidir.

La Roche Posay Anthelios Pigmentation Tinted SPF50 Leke Problemli Cilt Renkli Güneş Koruyucu serisi ideal seçeneklerden bir tanesidir. Cilt lekelerinizin kapanmasını sağlarken aynı zamanda güneş koruması sağlar. Bu sayede lekeli cildinizin korunmasını ve yeni leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

 

Yüzde Oluşan Güneş Lekeleri Geçer Mi?

Yüzde oluşan güneş lekeleri yeterli ve etkili bakım yapılırsa düzelme gösterebilir. Bu süreçte cildinizin durumuna göre uzman desteği almaktan çekinmeyin. Güneş her mevsim hayatımızda olan ve fazla teması halinde, cilt sağlığını olumsuz etkileyen bir unsurdur.

  • Yüzde oluşan güneş lekelerini geçirmenin ilk adımı güneş koruması sağlamaktır. Cildinizde güneş lekesi oluşması 2 anlam taşır: yeterli koruma sağlamadığınız ve cildinizin güneşe karşı hassas olduğudur. Yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanarak cildinizin UVA ve UVB ışınlarından korunmasını sağlayabilirsiniz.
  • Güneş koruması sağladıktan sonra ikinci adım oluşmuş lekelerin giderilmesi olacaktır. Bu süreçte cilt tonu eşitleyici ve leke giderici kremler kullanabilirsiniz. Esthederm Esthe White Regenerating krem, Ducray Krecynl serum bu anlamda yardımcı olabilecek bakım ürünlerinden sadece birkaçı olarak öne çıkar.

 

 


Diğer tüm bloglar