Güneş Sütü ile Güneş Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Güneş Sütü ile Güneş Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Güneş Sütü ile Güneş Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Yaz aylarında, kullanımında artış olan güneş ürünleri, güneşin zararlı UV ışınlarından korumaya yardımcı olur. Günlük aktivitelerimizde bile, güneş ışınları bizi her zaman endişelendirir. Bununla birlikte, çoğumuz bu güneş koruma ürünlerinin birbirinden tamamen farklı olduğunu görürüz.

Güneşin zararlı ışınlarından tamamen korunmayı desteklemek istiyorsanız, güneş kremi cildinize uygulayabileceğiniz en iyi çözümlerden biridir. Yüksek koruma sağlayan güneş koruyucular, genellikle kayıkçılar, dalgıçlar ve plajlardaki sporcular gibi güneşin altındaki kişiler tarafından kullanılır. Bunun nedeni, güneş kremi solüsyonlarının kolayca yıkanmaması, cilde tekrar tekrar uygulamaya gerek kalmadan etkilerinin görülebilmesindendir.

 

Güneş Sütü Nasıl Kullanılmalı?

Güneş sütü, güneş kremine oranla daha likit kıvamda, kolay sürülen bir güneş koruyucudur. Daha likit kıvamda olduğundan, sık sık yinelenme gereksinimi duyulur. Öte yandan, güneşin ultraviyole ışınlarının istenmeyen etkilerinden korunmak istiyorsanız ve bununla birlikte bronzlaşmak istiyorsanız, güneş koruyucu çözümler sizin için uygundur. Bu ürünler sadece gelen güneş ışınlarını filtreleyerek ultraviyole ışınlarının bir kısmının geçmesini sağlar. Böylece cildinize zarar vermeden bronzlaşmayı deneyebilirsiniz.

Sıvı formu sayesinde vücudun tüm bölgelerine kolaylıkla uygulanabilir. Parmak uçları yardımı ile ince bir tabaka halinde kullanabilirsiniz. Ancak, bu noktada önemli olan kısım belirttiğimiz gibi güneş sütünün daha sık aralıklar ile tekrarlanması gereğidir. Bu da güneş kremi ile güneş sütü arasındaki fark nedir sorusunun cevabı olmaktadır. Güneş kremine göre daha sık zaman aralıklarıyla uygulanması gerekir.

Hangi çözümün uygulanacağını bilmek gerçekten önemli bir yere sahiptir. Özellikle günümüzde güneş koruyucu ürünlerin bilinmesi ve kullanılması önem taşır. Güneş ışınlarının zararlarından dolayı sadece yazın plajlarda değil, güneşe çıktığımız her mevsimde bu ürünlerden kullanmalıyız.

Güneş koruyucusunu güneş sütünden ayırmak, özellikle güneşin yoğun olduğu saatlerde, güneşe maruz kalan insanlar için önemlidir. Farklılıkları açısından ele alındığında ikisi arasındaki fark belirgindir. Bu açıdan formları ile kolayca belirlenebilir. Güneş kremi ürünleri normalde çinko oksit özelliğinden dolayı güneş sütlerine göre daha yoğundur.

Ambalaj üzerinde SPF bulunan çözümler kesinlikle bir güneş koruyucudur. Yüksek koruma isteyenler için 40-45-50 SPF olarak belirlenen yüksek korumalı güneş koruyucular vardır. Aynı zamanda güneş kremleri, bahsedilen yoğun formu sayesinde yüz için ideal bir seçenektir. Welldermo ‘da sizin için listelenen güneş kremlerine göz atarak siz de en uygun seçeneği uygun fiyat avantajı ile kolayca bulabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar