Günlük Makyajda Neler Kullanılır?

Günlük Makyajda Neler Kullanılır?

Günlük Makyajda Neler Kullanılır?

Sıra dışı, doğal, ıslak ya da mat bitişli gibi birçok tarzı barındıran makyaj modası, son yıllarda doğala dönüş içerisindedir. Yok gibi görünen doğal makyajlar, günlük makyaj tarzı için de mükemmel bir seçenektir. Bu da günlük makyajda neler kullanılır? Sorusuna cevap arayışına girmeye yönlendirir. Çoğunlukla doğal, yok gibi makyaj tarzının sıklıkla tercih edildiği günlük makyajlarda, bazen renk katmak da oldukça eğlenceli bir görünüm sağlar.

Günlük makyajda neler kullanılır? diye sorulacak olur ise ihtiyacımız olanların birkaç parça ürün ve nemli bir cilt olduğunu söyleyebiliriz. Günlük makyajın vazgeçilmez parçaları; fondöten, pudra, maskara ve hafif bir allık olarak sıralanabilir. Tabii ki bu ürünlere kombin ve hangi ortamda bulunacağınıza göre şekillenecek birkaç parça daha ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. Genellikle abartısız bir tarz olarak yer edinmiş günlük makyajda simli ve pırıltılı ürünler pek tercih edilmez.

 

Adım Adım Günlük Makyaj Uygulaması Nasıl Olur?

Küçük ve etkili bir cilt bakımı, nemlendirme işlemi ardından, cildiniz günlük makyajınız için hazır olur. Bu detay ayrıca, cildinizi korumak için de mükemmel bir yoldur. Makyaja başlamadan önceki son aşama ise baz olarak kullanabileceğiniz, tortu bırakmayan bir güneş koruyucu krem olabilir. Bu aşamaların ardından makyaja geçebiliriz. Eğer göz altı morluklarınız varsa fondöten sonrası küçük dokunuşlar ile kapatıcı uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında bir dipliner ya da sadece nude tonlarda bir far ile maskaranızı mükemmel şekilde eşleştirebilirsiniz.

Günlük makyajda renkli nemlendirici tarzında fondöten ve transparan pudralar çok popülerdir. Bu sayede, hafif bir ten makyajı ile renk eşitliğini sağlarken, kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Nude tonlarda bir ruj ve doğal pembelik veren hafif bir allık ile günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Günlük makyaj tarzınızı sokak modası ile birleştirebilir, ya da kombininizi öne çıkarmak için kullanabilirsiniz.

 

Günlük Makyaj Tüyoları Neler?

Günlük makyaja başlarken cildinizin temiz ve nemlendirilmiş olması gerekir. Bu hem makyajın bütünlüğünü destekler hem de daha pürüzsüz bir görünüm verir. Derinlemesine temizlik sağlayan bir tonik ve yoğun nemlendirici bakımı, bunun için iyi seçenekler olacaktır. Fondöten seçiminde de cildinize en uygun tonu seçmenizin yanında, cilt tipinize de uygunluğunu gözetmelisiniz. Örneğin; kuru bir cildiniz varsa ıslak bitişli bir fondöten seçimi yerinde olacaktır. Ayrıca, kuru ciltlere sahip olanlar pudra yerine makyaj sabitleyici kullanarak da daha iyi bir görünüm elde edebilirler.

Yağlı ciltlere sahip olanlar, mat bitişli fonfötenin yanı sıra, transparan ya da terra cotta pudra kullanabilirler. Ayrıca, fondöten ve pudranın hafif dokunuşlar ile boyun bölgesine de kullanılması unutulmamalıdır. Bu, renk eşitsizliğini gidererek bir bütünlük kazandırır. Kadınların vazgeçilmezi olan makyaj ürünleri, doğru şekilde kullanıldığında kusursuzluğun diğer adıdır. Ten makyajı yaparken fondöten ve pudra uygulamaları arasında birkaç dakika eklemeniz de, makyajın cildinize daha iyi oturmasını sağlar.

 


Diğer tüm bloglar