İmmün (Bağışıklık) Sistemi Nedir?

İmmün (Bağışıklık) Sistemi Nedir?

İmmün (Bağışıklık) Sistemi Nedir?

İmmün sistemi nedir? İmmün sistem vücudumuzun yabancı mikroorganizmalardan korunmasını sağlayan önemli bir sistemdir. Halk arasında bağışıklık sistemi olarak da bilinen bu sistem yaşamımızın sürdürülmesi için gereklidir. Yediğimiz gıdalar, solduğumuz hava, temas ettiğimiz eşyalar, cilt yüzeyimizdeki mikroorganizmalar gibi birçok noktadan aslında vücudumuza yabancı mikroorganizmalar girer. Bağışıklık sistemimiz normal fonksiyonlarını sürdürebiliyorken tüm bu yabancı canlıları kolaylıkla yok eder. Geçirdiğimiz hastalıklardan sağ ve sağlam çıkmamızın da sebebi yine immün sistemimiz olmaktadır.

İmmün sistem tüm bu koruyucu fonksiyonlarını bağışıklık koruyucu hücreleri, derimizdeki koruyucu yüzeyler, vücut içerisindeki koruyucu sıvılar ile bir arada kompleks bir şekilde yönetir. Vücudumuzu desteklemek adına kimi zaman takviye edici gıdalar almak bu açıdan faydalı olabilir. Nutraxin İmmun – S tablet bunlardan bir tanesidir.

 

Bağışıklık Sisteminin Baskılanması Ne Demek?

Bağışıklık sisteminin baskılanması kimi zaman mikroorganizmalar sebebiyle kimi zaman ise organların yetersiz çalışması sonucunda gelişebilir. AIDS, Diabetes Mellitus halk arasında şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, üremi, ileri evre kanser, bağırsak emilim bozuklukları, lösemi, genetik bozukluklar zamanla bağışıklık sisteminin baskılanmasına sebep olabilir.

Normal şartlarda bağışıklık sisteminin baskılanması beklenmez. Vücudunuzun normal fonksiyonlarını sürdürmek için sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, bol su tüketmek ve stres seviyenizi kontrol altında tutmak önemlidir. Bağışıklık sisteminizi ve vücudunuzu desteklemek için takviye edici gıdalardan yardım alabilirsiniz. Nbl İmmuno Formula tablet yetişkinler için destekleyici içeriği ile öne çıkan takviye edici gıdalardan bir tanesidir.

 

Bağışıklığın Güçlü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bağışıklık sisteminizin güçlü olduğunu şuan sağlıkla nefes alabiliyor olmanızdan dahi anlayabilirsiniz. Baskılanmış bir bağışıklık sistemi basit bir ishal sebebiyle dahi kişinin hayatını kaybetmesine sebep olabilir. Fakat kimi zaman soğuk algınlığında dahi bazı kişiler çok şiddetli belirtiler verebilir. Bu kişinin beslenme durumu, stres seviyesi ve elbette bağışıklığı ile ilgilidir. Bağışıklık sisteminizin desteklenmesi adına hastalık geçirmeden önce önlem almak kıymetlidir. Hem siz hem de çocuğunuz için uygun seçenekler sunan Vitabiotics Well Kid İmmune Liquid tercihlerinizden bir tanesi olabilir. Aile boyu sağlam bir bağışıklık için bugünden adım atabilirsiniz.