İyi Bir Dezenfektan Nasıl Olmalı?

İyi Bir Dezenfektan Nasıl Olmalı?

İyi Bir Dezenfektan Nasıl Olmalı?

İyi bir dezenfektan sağlığınızı korumak ve hijyeni sağlamak için önem taşır. Bu sebeple dezenfektan tercih ederken belli noktalara dikkat etmek önemlidir.

  • Ekonomik olmalı
  • El sağlığı için güvenilir olmalı
  • Geniş bir antimikrobial koruma aralığına sahip olmalı
  • Konsantre ya da seyreltilmiş kullanımların hepsi dayanıklı olmalı
  • Deriye ve vücuda zarar vermemeli
  • Kolay kullanılabilir bir formda olması gerekmektedir.
Su ve sabuna ulaşmanın zor olduğu ya da sık sık temizlik yapmak gerektiği anlarda antiseptikler ve dezenfektanlar oldukça kıymetlidir. Equinox Hand On Alkol Bazlı Dezenfektan Losyon gibi ürünler sayesinde dilediğiniz her yerde ellerinizi kolayca temizleyebilir ve hijyeni sağlayabilirsiniz.

 

 

Dezenfektanın Özellikleri Neler Olmalı?

Son yıllarda yaşanan küresel sağlık sorunları sonucunda temizliğin ve sağlığın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Bu dönemde el hijyenini sağlamak ve sağlıklı bir hayat sürmek için dezenfektan ve antiseptik ürünler hayatımızda büyük rol taşıyor. Evde, iş yerinde, günlük hayatta her an ellerimizi temizlemek mümkün olmayabilir. Bu anlarda antiseptik ürünler elinizdeki mikroorganizmaların yok edilmesine yardımcı olur. Bu sayede ellerinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Proxentin Antibakteriyel Dezenfektan Hijyenik El Jeli gibi ürünler, tercih ederken cilt sağlığınız için uygun olmasına dikkat edilmelidir. El hijyeni sağlanırken sağlığın korunması kıymetlidir. Bu sayede düzenli kullanımda ellerinizin temiz kalmasını destekleyebilirsiniz. Çantanızda ya da cebinizde taşıyabileceğiniz formlar ile temizlik hissini kolayca sürdürebilirsiniz.

 

Dezenfektan Ve Antiseptik Farkı Nedir?

Dezenfektan ve antiseptik tıbbi açıdan farklı terimlerdir. Halk arasında ikisi benzer anlamlarda kullanılsa da tıbbi anlamı fark taşır. Dezenfektan aslında cansız yüzeyler için kullanılan temizleyicidir. Çalışma masası, antre, kapı kolları, araç gereçler buna örnek olabilir. Antiseptik ise canlı yüzeylerde tercih edilir. Örneğin su ve sabunun olmadığı yerlerde ellerinizi temizlemek için antiseptikler tercih edebilirsiniz. Bu küçük nüans pandemi sürecinde halk arasında kaybolmuşsa da özünde kullanım alanları farklıdır. Dezenfektan ya da antiseptik olarak geçen temizleyici ürünleri ürünün kutusu üzerindeki kullanım talimatlarına uygun kullandığınız sürece sorun yaşamayabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar