Kapatıcı Seçimi Nasıl Olmalı?

Kapatıcı seçimi nasıl olmalı? Kapatıcı seçimi makyajın önemli ve dengeleyici adımlarından bir tanesidir. Cildiniz tanımak ve kapatıcı kullanım hedeflerinizi belirlemek en etkili sonuçlar için önemlidir. Kapatıcı da dahil olmak üzere tüm makyaj malzemeleri için kapsayıcı olan belli adımlara burada da dikkat etmelisiniz.

  • 1. Cilt tipinizi bilmek. Cildinizin kuru ya da yağlı olması uygulayacağınız ürünlerin görünümü açısından büyük önem taşır. Yağlı cildinize yağ bazlı bir ürün uygulamak daha kötü görünmesine sebep olabilir.
  • 2. Cilt sorunlarınıza özel seçimler yapmak. Cildinizde leke, sivilce, renk eşitsizliği, morluk, siyah nokta ve farklı sorunlar varsa bunları göz önüne almak önemlidir. kapatıcı etkisi kontrast renklerin uyumunda saklıdır. Morluklar ya da yeşilimsi damar görünümleri için farklı; kızarıklıklar ve renk eşitsizliği için farklı ürünler tercih etmeniz gerekebilir.
  • 3. Makyaj alışkanlıklarınız önemli adımlardan bir diğeridir. Daha hafif ya da yoğun bir makyaj için beraber ürünler kullanacaksanız renk tonunu yakalamak önemlidir.

 

 

Kapatıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kapatıcı alırken cildinizin ihtiyaçları en önemli noktalardandır. Kızarıklık, sivilce ya da kırmızı damar görünümü gibi sorunlar için yeşil alt tonlu kapatıcılar kullanılmalıdır. Yeşil pigmentler kırmızı ile kontrasttır. Bu sayede cildinize uyguladığınızda doğal ten renginiz ortaya çıkacaktır. Jane Iredale Enlighten Concealer Leke Kapatıcısı gibi özel formüller kullanarak sonuçları destekleyebilirsiniz. Kapatıcı tercihinde aynı zamanda makyaj malzemelerinin beraber kullanımı önemlidir. Yağlı cildinize yoğun nemlendirici etkili kapatıcı uygulamak kötü sonuçlara sebep olabilir. Krem ya da pudra formatlarını cildinize göre seçebilirsiniz.

 

Göz Altı Morlukları Hangi Renk Kapatıcı?

Göz çevresinde morluk ya da koyu renk halka hemen hemen herkesin sorunudur. Göz çevrenize özel daha narin ve parlatıcı etkili formüller kullanabilirsiniz. Jane Iredale Active Ligh Göz Altı Kapatıcısı ve Aydınlatıcısı bu seçeneklerden bir tanesi olabilir. Morluk, yorgunluk görünümü, damar görünümü ya da renk tonu eşitsizliği cildinizin solgun görünmesine sebep olabilir. Bu sebeple göz çevrenizde renk eşitliği sağlamak cildinizin dinamik görünmesine destek olur. Kapatıcı ve aydınlatıcı etkili ürünler ile maksimum sonucu kolayca destekleyebilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar