Keten Tohumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Keten Tohumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Keten Tohumu Nedir? Ne İşe Yarar?

Keten tohumu her derde deva niteliğindedir.  Bitki bazlı omega seçeneği olan alfa-linolenik yani ALA içeriyor. Dolaşım sistemini destekleme etkisi ile ön plana çıkan keten tohumu aynı zamanda diyabete karşı koruma niteliğiyle de sıkça anılıyor. Bunun yanı sıra kilo vermek ya da benzeri süreçlere de yardımcı olarak kullanılıyor. Omega 3 açısından zengin olan keten tohumunun faydaları elbette ki bunlarla da sınırlı değildir.

Keten Tohumu Etkileri Nelerdir?

Keten tohumunun kullanım amaçları farklılık gösteriyor. Genel olarak kullanıma maçına yönelik sağladığı en temel faydaları sıralamak gerekirse de;

- Omega 3 açısından oldukça zengindir.

- Polifenol isimli antioksidan açısından oldukça zengindir.

- Kolesterol düşürmede büyük oranda etki gösterir.

- Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

- Kansere karşı zırh oluşturarak korunmayı destekler.

- Kan şekerinin dengelenmesini sağlayarak zayıflama sürecinde destek olur.

- Cildin daha parlak ve bakımlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

- Tok tutma özelliği sayesinde kilo vermenize destek olur.

- Besleyici niteliktedir.

Keten tohumunun neredeyse her derde devam niteliğinde olduğunu ifade etmiştir. Kilo vermeden düzenli ve dengeli beslenme alışkanlıklarına kadar pek çok amaçla kullanılabilir. Tabi burada doğru ve doğal keten tohumu aldığınızdan ve doğru ölçülerle kullandığınızdan emin olmanız elzemdir.

Kilo Vermek İçin Keten Tohumu Kullanılabilir Mi?

Kilo vermek dendiği zaman akla gelen ilk ürünlerden biri keten tohumudur. Çünkü tok tutma, kan şekerini büyük ölçüde dengeleme gibi pek çok özelliği mevcuttur. Her 100 gramda 28 gram diyet lifi barındıran keten tohumunu düzenli ve doğru ölçülerle kullanırsanız kilo verme sürecinin hızla başladığına şahit olabilirsiniz. Bunun için uzmanlar genelde her gün iki yemek kaşığı kadar keten tohumu tüketimini tavsiye ediyor. Ayrıca farklı uzman tariflerini de deneyebilirsiniz.

Keten Tohumunu Kimler Kullanamaz?

Keten tohumu her ne kadar doğal ve yararlı olsa da herkes için kullanımı uygun olmayabilir. Eğer emziren bir anneyseniz doktora danışmadan kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra kronik hastalıklarınız varsa ve düzenli ilaç kullanıyorsanız yine doktora danışmadan kullanmamanız gerekiyor. 

Tüm bunlara ek olarak da keten tohumuna karşı alerjiniz olup olmadığı teyit etmeden kesinlikle kullanıma başlamalısınız. Siz de kilo vermek, doğru beslenerek yaşamak ya da sindirim sisteminizi dengelemek istiyorsanız tercihinizi doktor bilgisi ışığında keten tohumu kullanmaktan yana kullanabilirsiniz.

Welldermo tarafından sunulan keten tohumu yağı ürünlerine hızlıca göz atarak ihtiyacınız doğrultusunda güvenle siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.