Kırışıklık Karşıtı Krem Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık Karşıtı Krem Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık Karşıtı Krem Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık oluşumunun yavaşlatılması ve kırışıklık görünümünün azaltılması için tercih edilebilecek en güçlü silah, yaşlanma karşıtı kremlerdir. İçeriğindeki özel anti aging bileşenler ve dolgunlaştırıcı nem folikülleri yaşlanma karşıtı kremleri pek çok kişinin gözdesi haline getirir. Bu formüller erken yaşta kullanılmaya başlandığında cilt üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktirebilir, geç dönemlerde kullanıldığında ise kırışıklık ve sarkık duran cilt dokusunun bir miktar düzelmesine yardımcı olabilir. Ancak tüm bu etkilerin görülebilmesi için pek çok cilt bakım ürününde olduğu gibi bu ürünleri de düzenli ve doğru uygulamak gerekir. Kırışıklık karşıtı ürünleri uygulamaya geçmeden önce, mutlaka ürünün kullanım talimatları okunmalıdır. Çünkü bu ürünler her ne kadar anti-aging etkiler gösterse de; serum, yağ, krem, losyon gibi farklı formüllere ve kullanım şekillerine sahiptir. Aynı zamanda bu kısımdan ürünün kullanım sıklığı da kolayca öğrenilebilmektedir. Ardından ürünü mutlaka temiz bir yüze uygulamak gerekecektir. Böylece cilt üzerinde başka herhangi bir tabaka olmadan doğrudan birebir temas ile pek çok besleyici ve iyileştirici bileşenlere ulaşabilecektir. Özellikle gece kullanılan ürünlerde bu etkiden maksimum fayda almak için yatmadan önce sürüm gerçekleştirilebilir. Tüm gece aktif maddelerin etkisine izin verilir. Sabah kullanımlarında ise başka herhangi bir ürün ya da makyaj malzemesi sürmeden önce emilim için en az 10 dakika beklenilmelidir.
     

Kırışıklık Görünümü Nasıl Azaltılır?

Kırışıklıklardan uzak bir cilt görünümü için en iyi tavsiye, henüz yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan önlem almaktır. Hiçbir zaman tam anlamıyla geç sayılmaz. Yüzünüzde oluşan birkaç kırışıklığı çeşitli bakım yöntemleriyle yok etmek mümkün olmasa da, görünüm epey hafifletilebilir ve yeni oluşumlar büyük ölçüde engellenebilir. Dolgun, sağlıklı ve genç görünen bir cilt için mutlaka kapsamlı bir cilt bakımı uygulamalısın. Bir uzman yardımıyla da belirlenen bu rutinde cildin ihtiyaçlarını iyi karşılamalı, temizlik ve nemlendirme aşamalarını asla unutmamalısın. Diğer yandan güneşin yaşlandırıcı etkisini de göz önünde bulundurarak daima açık alanlarda güneş koruyucu kullanmalı, doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamalısın. Diğer yandan kırışıkların giderilmesinde sadece dıştan yapılacak destekler düşünülmemeli, sağlıklı bir biyolojik sistemle de cilt desteklenmelidir. Bunun için dengeli bir beslenme ve her gün yeterli sıvı tüketimi gerçekleştirilmelidir.
     

Yaşlanma Karşıtı Kremler Hangileridir?

Her cilt tipi için her cilt bakımı kremi uygun olmayacağı gibi, sektörde yer verilen anti aging kremlerin birçoğu da herhangi bir nemlendiriciden öte etkiye sahip değildir. Bu yüzden mutlaka yaşlanma karşıtı kremlerde güçlü etkilerden yararlanılmalı, kaliteli ve güvenilir ürünlerden yana tercih yapılmalıdır. Daha kolay bir ürün tercihi süreci için ise sizler için hazırlanan ve kullanıcıları tarafından çok sevilen bazı yaşlanma karşıtı ürün önerileri şöyledir;
 • Skinceuticals Triple Lipid Anti-Aging Bakımı
 • Vichy Liftactiv Anti-Aging Çizgi Bakımı Collagen Kremi
 • La Roche Posay Redermic Retinol İçeren Yaşlanma Karşıtı Görünümü Düzeltici Bakım Kremi
 • Caudalie Resveratrol-Lift Sıkılaştırıcı ve Yaşlanma Karşıtı Bakım Serumu
 • Nuxe Super Serum
 • Avene Physiolift Jour Cream Anti Aging Etkili Kırışıklık, Elastikiyet Kaybı Bakım Kremi
 • Caudalie Premier Cru Yaşlanma Karşıtı Yağ
 • Darphin İdeal Resource Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi
 • Esthederm Excellage Sıkılaştırıcı, Besleyici ve Cilde Işıltı Veren Bakım Kremi
 • Lierac Bust Lift Göğüs & Dekolte İçin Anti-Age ve Şekillendirici Krem
 • Nuxe Nuxellence Göz Bölgesi Bakım Kremi

 


Diğer tüm bloglar