Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin yaşadığı kozmetik sorunlardan biridir. Yanlış bakım uygulamaları ve genetik yatkınlık gibi farklı sebepler sonucu koltuk altınızda kararma görebilirsiniz. Kozmetik ya da doğal yöntemler ile koltuk altınızdaki kararmaların önüne geçebilirsiniz. Cildinize düzenli olarak peeling yapmamak, ağda kullanımı ya da tekrar eden batıklar sonucunda koltuk altınız da dahil birçok farklı bölgede kararma görebilirsiniz. Kimi zaman genetik sebepler sonucunda da kararmalar oluşabilir. Düzenli bakım ürünleri kullanmak ve kese yapmak ile bu sorunun çözülmesine destek olabilirsiniz.

Pürüzsüz Koltuk Altı İçin Ne Yapmalı?

Pürüzsüz bir koltuk altı için hem bakım hem de epilasyon yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Lazer uygulamaları ve epilasyon ile cildinizdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak ilk adım olabilir. Kıl dönmesi, batık ya da sivilce sorunu yaşıyorsanız doktorunuzdan yardım alarak çözüme adım atabilirsiniz. Bazı durumlarda tekrar eden batık ve kıl dönmeleri de cildinizin kararması ve tahriş olmasına sebep olabilir.

İstenmeyen tüyler ve pürüzlerden kurtulduktan sonra koltuk altınızdaki renk farkı da önemlidir. Kararma ve renk değişimleri yetersiz bakım sebebiyle gerçekleşmiş ise bu aşamaya dek düzelme görebilirsiniz. Kese uygulamak ve beyazlatıcı ürünler kullanmak da koltuk altını beyazlatmak için tercih edilebilecek adımlardan bir tanesi olabilir.

 

Koltuk Altı Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Koltuk altınızı beyazlatmak için evinizde doğal ya da kozmetik yaklaşımlardan yardım alabilirsiniz. Bioderme Pigmentbio Hassas, Özel Bölgeler ve Eklem Bölgelerinde Görülen Kararmalar İçin Bakım Kremi ile cildinizde yaşadığınız tüm kararma sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Kolayca uygulanabilir yapısı sayesinde düzenli kullanımda değişimi gözlemleyebilirsiniz.

Evinizde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler birçok farklı seçenek barındırır. Karbonat ve limon karışımı koltuk altınızın rengini açabilecek yöntemlerden biridir. Açık yara ya da kanama odakları olması halinde tercih etmemeniz daha doğru olacaktır. Aynı zamanda tuz ve limon suyu karışımı da peeling ve renk açıcı etkiler sunarak destekleyici olabilir. Nemlendirme, düzenli keseleme ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak koltuk altınızın rengini açmakta faydalı olacak seçeneklerden olabilir.