Kozmetik Ürünlerinin Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kozmetik ürünleri cildimizle direkt temas halinde olan ürünlerdir. Kaliteli olması ve sağlığa zararlı madde içermemesi, bu anlamda büyük önem taşır. Profesyonel kozmetik markalarının ürünlerine erişmek de bu noktada öne çıkıyor. Dermatolojik testlerden geçmiş ve sağlık ile ilişkisi ispatlanmış ürünlerle kendinize bakım yapabilirsiniz. Sahte ya da taklit kozmetik ürünler, hem cilt sağlığınız hem de güzelliğiniz için oldukça risklidir.

Orijinal kozmetik ürünlerine erişmek için güvenilir sitelerden alışveriş yapmaya özen göstermek önemlidir. İlgili markaların Türkiye distribütörlerinden alışveriş yaparak dilediğiniz ürünün orijinaline erişebilirsiniz. Sitemizde yer alan kozmetik, bebek bakım ve bakım ürünlerinin tamamı orijinaldir. Satın aldığınız kozmetik ürünlerinin orijinal olup olmadığını anlamak için farklı yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Gelin beraber bu yöntemlere daha yakından bakalım.

 

Sahte Kozmetik Ürünler Nasıl Anlaşılır?

Sahte kozmetik ürünlerini orijinalinden ayırt etmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu sebeple orijinal ürünlere erişmek için güvenilir siteleri tercih etmek ilk adım olmalıdır. Sipariş ettiğiniz ürünlerin orijinal olup olmadığını teyit etmek için farklı adımlar izleyebilirsiniz.

  • 1. Ürünün orijinal satış sitesine girip modelin tasarımını kontrol etmek. Özellikle parfüm şişelerinde sahte ürünlerde benzer tasarımlar taklit edilir. Orijinal markanın sitesinden tasarıma bakarak ürününüzü kontrol edebilirsiniz.
  • 2. Gerçek ürünlerde seri numaraları hem kutu üzerinde hem de ürün üzerinde bulunur. Özellikle parfümlerde öne çıkan bu maddeyi göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • 3. Sağlık Bakanlığı’nın uygulamalarından biri olan Ürün Takip Sistemi ile satın aldığınız ürünleri kontrol edebilirsiniz. Gerçek ürünlerin barkodlarındaki kod ile onay alabilirsiniz.
  • 4. Kimi ürünlerde Batch kodu denilen bir kod bulunur. Bu kodu markanın sitesinden teyit edebilirsiniz.
  • 5. Alışveriş yapacağınız sitenin ETBIS kaydını kontrol edebilirsiniz. Bu sitenin satış kontrol aşaması için önemlidir.
Saydığımız 5 madde ile ürünlerinizin orijinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm bu adımların öncesinde güvenilir ve bilinen sitelerden alışveriş yapmak önemlidir. Sitemizde yer alan ürünler ilgili markalardan temin edilir ve güvenle sizlere sunulur. Aynı zamanda satış sonrası destek ile ürünlerinize dair kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

 

 

Kozmetik Ürünlerin Sahtesi Nasıl Anlaşılır?

Kozmetik ürünlerinin sahtelerini ayırt etmek her zaman çok kolay olmaz. Özellikle bazı ürünlerde gerçeklerden ayırt etmek neredeyse imkânsızdır. Bu gibi sorunların önüne geçmek için kozmetik alışverişlerinizde bilinen siteleri tercih etmenizi öneririz. ETBIS kaydı yapılan güvenilir dermokozmetik siteleri tercih edilebilir.

Cildinizle direkt temas halinde olan kozmetik ürünlerinin sahteleri sağlığınız için ciddi risk oluşturur. Dermatolojik testlerden geçmiş ve sağlığınız için güvenli olduğu gösterilmiş ürünlere erişmek büyük önem taşır. Güzelliğinizi vurgularken sağlığınızı da korumak için orijinal kozmetik ürünlerini tercih etmenizi öneririz. Sitemizden uygun fiyat seçenekli tüm kozmetik ürünleri ile sağlığınız ve güzelliğiniz için benzersiz bir adım atabilirsiniz. Güzellik deneyiminizi arttıran ürünlere indirimli fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar