Kuruyan Dudaklara Ne İyi Gelir?

Dudaklarda kuruma herkesin zaman zaman yaşadığı bir sorundur. Yüzümüzde ön planda olan dudaklarımız sıcak soğuk birçok temasta bulunur. Rüzgâr ve kuruluk çatlakların oluşmasına sebep olabilir. Kuruyan dudaklarınıza özel bakım yapmak zaman içerisinde rahatlamasını destekler. Aynı zamanda makyaj uygulamaları esnasında daha canlı ve dinamik bir görünüme yardımcı olur. Kuruyan ve çatlayan dudaklara özel bakım yapmak için krem, lipstick, bakım yağı ya da peeling gibi birçok farklı ürün kullanabilirsiniz.

 

Dudak Kuruluğuna Hangi Krem İyi Gelir?

Dudak kuruluğu için ilk adımda bol su tüketmek önemlidir. Cildinizin hidrasyonu kuruluğu önlemek için önemlidir. Özellikle mevsim geçişleri ve kış ayları dudakların en sık kuruduğu dönemlerdir. Bol su tüketmenin ardından dudaklarınıza bakım yapmak değişimi başlatacak ikinci adımdır. La Roche Posay Cicaplast Levres Çatlamış Dudaklar İçin Onarıcı Bakım kremi dudaklarınızı hızlı bir şekilde beslemek için ideal bir seçenektir. Yıpranmış dudakların yumuşama ve nemlenmesi için destekleyici olacaktır.

Dudak kuruluğunu önlemek için hem gün içinde hem de geceleri bakım yapabilirsiniz. Yoğun nemlendirici kremleri gece uyumadan önce dudağınıza uygulayarak sabaha dolgun ve nemlenmiş dudaklar ile uyanabilirsiniz. Bepanthol Dudak Bakım Kremi yardımcı olacak bir krem olarak öne çıkar. İçeriğindeki panthenol cildin beslenme ve onarımını destekleyerek kuruma ve çatlama sorunlarının çözülmesine yardımcı olur.

 

Dudak Neden Kurur?

Dudak kuruması birçok sebepten kaynaklanabilir. En çok görülen sebeplere gelin beraber daha yakından bakalım.

  • 1. Hormonal değişimler ( Ergenlik, bebek sahibi olmak, mens, premens vb.)
  • 2. Mevsimsel değişimler
  • 3. Az su içmek
  • 4. Çok sıcak su banyo yapmak
  • 5. Yanlış bakım ürünü kullanmak
  • 6. Çeşitli ilaçların yan etkisi olarak dudak kuruması gözlenebilir.
Dudaklarınızın kurumasının önüne geçmek için düzenli olarak nemlendirmek ilk adımdır. Ardından düzenli aralıklarla peeling uygulaması yapmak dudaklarınızın ölü deriden arınarak daha canlı görünmesine yardımcı olur. Tüm cildinizde olduğu gibi dudaklarınızda da güneş koruması önemlidir. En az 25 SPF koruma ile dudaklarınızda güneş koruması sağlayarak kuruma ve çatlama gibi sorunları önleyebilirsiniz.

 

 


diğer tüm bloglar