Leke Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Leke Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Leke Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Leke giderici maske nasıl yapılır? Sorusu; akne ve yara izleri dışında birçok etkene bağlı gelişen cilt lekelerinden kurtulmak adına gerekli detayları verir. Leke giderici maske söz konusu olduğunda en öne çıkanlardan biri zerdeçal tozudur. Hindistan’da sıklıkla kullanılan en popüler güzellik malzemelerinden biridir. Saç ve yüz maskelerinde kullanılmaktadır. Cilt için oldukça iyi sonuçlar verir çünkü antioksidan ve anti-inflamatuar bileşenleri vardır. Bu sayede sivilce oluşumunun azaltılmasını destekler. Leke kremi çeşitleri ve tamamlayıcı ürünler ile kullanıldığında, daha etkin sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.

Sivilce oluşumunun azaltılmasının desteklenmesi, yeni izlerin oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olur. Bunların yanı sıra, pürüzsüz bir parlaklık ortaya çıkararak cildi aydınlatmayı destekler. Bunların dışında soyulmuş patatesi rendeleyerek suyunu çıkarmak ve bu suyu yüze uygulamak da lekeler üzerinde etkili olabilir. Yulaf ve sütün karıştırılması ile elde edilen maskenin yüze uygulanması da cilt lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı bir diğer seçenektir. Ancak, ev yapımı maskelerde doz ayarı, maskenin yüzde bekleme süresi, karışımın yeterli ya da yetersiz olması gibi noktalar dikkat ister.

Evde karışım hazırlama zamanınız yoksa ya da yeterli olmayacağını düşünüyorsanız, hazır ürünler arasında da oldukça etkili seçenekler vardır. Welldermo ürünlerinde peeling etkili maskeler hem ciltteki gözenekleri arındırır hem de leke oluşumundaki görünümü azaltmaya yardımcıdır. Dermoskin peeling ve dermalogica charcoal rescue masque, bu anlamda en öne çıkan ürünler arasında yer alır.

 

Cilt Lekeleri Nedir ve Nasıl Oluşur?

Deri renginin melanin adı verilen bir pigment ile ilgili olduğu bilinmektedir. Melanin pigmenti sayısı, beyaz tenli veya sarı ten rengine sahip olan kişilerde daha fazladır. Açık cilt tonuna sahip kişilerde güneşin UV ışınları, melanosit pigmentlerinde artış meydana getirir. Cilt üzerindeki bazı bölgelerde bu nedenle renk koyulaşmasının olabilir.

Çoğunlukla açık bir ten rengine sahip kişilerde, yüz bölgesinde lekeler meydana gelir. Bu da en fazla güneş ışınlarına maruz kalan bölgenin yüz bölgemiz olmasından kaynaklanır. Bununla birlikte cilt tonunda renk değişikliğinin olması, cilt lekeleri olarak adlandırılmaktadır.

Cilt üzerindeki pigmentlerin artması ile beraber, çoğunlukla kahverengi renk tonları görülmektedir. Çok sık olmasa da mor renk tonunda leke oluşmasına da neden olabilir. Melanin toplanması, lekelerde artmanın görülmesidir. Görülecek lekelerin koyulaşması da siyah renge yakın lekelerin görülmesi anlamına gelebilir.

 

Cilt Lekelerini Önlemeyi Neler Destekler?

Farklı renk ve tonlarda cilt lekeleri, özellikle kadınlarda oldukça stresli ve istenmeyen bir durumdur. Bunun önüne geçmek ya da lekelerin giderilmesi için birçok yöntem vardır. Leke giderici maske yaparken karışımın dozajı iyi ayarlanmalı ve yüzde çok uzun süre bekletilmemelidir. Bilinçsiz yapılan karışımlarda alerji, cilt bariyerinin bozulması, ciltte çizikler oluşması, sarkma gibi istenmeyen problemler oluşabilir.

Lekeleri önlemek için derinlemesine cilt bakımı, önemli bir yer tutar. Lierac derinlemesine temizleyici peeling etkili maske, isteklerinizi karşılayacak nitelikte bir ürün olarak karşınıza çıkar. Bunun dışında, Skinceuticals gözenek arındırıcı kil maskesi de leke oluşumunun önüne geçerken, mevcut lekelerin tonlarının açılmasını destekler. Kil maskesi, genellikle karma ve yağlı cilt tipine sahip kişiler için önerilmektedir. Bunun sonrasında cildi nemlendirmek de her cilt bakımının son adımıdır.

Kuru ciltlere sahip olanlar için ise Lierac anında nem veren maske, leke giderici maske sonrası etkili bir seçenek olmaktadır. Oksijen veren ve dolgunlaştırıcı özelliği olan bu ürün, leke maskelerinden sonra ihtiyacınız olan yoğun nemi sağlamaya yardımcı olur.

 


Diğer tüm bloglar