Leke Serumu Ne İşe Yarar?

Leke Serumu Ne İşe Yarar?

Leke Serumu Ne İşe Yarar?

Birçok dış faktöre bağlı olarak, zamanla cildimizde tahribatlar ve lekeler oluşabilir. Örneğin güneş ışınlarına maruz kalmamız, cildimizin yeterince hava almaması, cildimizin kuruması ve çatlaması gibi birçok etken cildimizde hasarlara yol açabilir. Bu tür cilt hasarlarını onarmada ve cildi bu hasarlara karşı koruma altına almada leke serumu tercih edilmektedir. Peki leke serumu ne işe yarar? Leke serumu güneşin yaydığı ultraviyole ışınlarının cildimize bıraktığı zararı minimize etmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Cildimiz, bazı koşullar göz önüne alındığında doğal olarak bozulmalara ve lekelenmelere müsait bir yapıya sahiptir. Tüm bunların dışında oluşan lekeler cilde zarar vermenin yanında kötü bir görüntünün de ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

Cilt Üzerinde Oluşan Lekeler Nelerdir?

Cilt üzerinde birden çok leke oluşabilir. Bunların başında yaşlılık lekeleri, gebelik sırasında oluşan lekeler, sivilce ve akne lekeleri, güneş ışığının bıraktığı lekeler diyebiliriz.

  • Yaşlılık Lekeleri: Vücudumuz zaman geçtikçe ve yaş aldıkça değişime, deformasyona uğramaya başlar. Bunların dışında da yer çekimine karşı koyamadığı için cildimizde sarkmalarda meydana gelebilir. Yaşlılık lekeleri cildin birçok noktasında belli zaman sonra ortaya çıkar ve vücudunuzu gözlemlediğinizde daha önceden olmayan lekeleri görebilirsiniz.
  • Gebelik Lekeleri: Gebelik döneminde vücudunuzda birçok değişim görebilirsiniz. Vücudun tüm yapısında olduğu gibi ciltte de yeni zararlar meydana gelebilir. Bunun sebebi farklı bir canı daha vücudunuzda taşımanız ve gerekli ihtiyaçlarını temin etmenizden kaynaklanıyor diyebiliriz.
  • Sivilce ve Akne Lekeleri: Öncelikle cilt dıştan güçlendirilir ve korunurken, içten ise beslenir. Tükettiğimiz gıdalar, yoğun stres cildimizin farklı noktalarında sivilce ve akne oluşumuna neden olabilir. Sivilce ve aknelerin geçme evrelerinde bıraktıkları lekeler mevcuttur. Bu lekeleri de “leke serumu” ile düzene sokabilirsiniz.
  • Güneş Lekeleri: Güneşin insan ve doğaya birçok faydası aşikar. Ancak cildimizin direkt güneş ışınlarına maruz kalması da cilde zarar vermektedir. Güneşin yaydığı zararlı ışınlar, cildimizde leke oluşturabilir.

 

 

Leke Serumunun Faydaları Nelerdir?

Leke serumu, lekelere ve cilde nem kazandırarak kurumasını önlemeye ve güçlendirmeye yardımcı olur. Leke serumu derinin altına hızlı bir şekilde nüfuz ettiği için cilt kuruluğunu önlemeyi destekler. Leke serumlarının bir diğer faydası ise lekeleri gidermenin yanında kırışıklara karşı da direnç göstermenize yardımcı olur.

 


Diğer tüm bloglar