Misbahçe Nane Uçucu Yağı 10 ml

Marka:
Ürün Kodu: Misbahçe.059   /
Barkod: 8680624618052
5,0 (0)
  Tükendi!  

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Misbahçe Nane Uçucu Yağı 10 ml

Ürün Faydaları:
Nane Uçucu Yağı (Mentha Piperita ) antik çağlar itibariyle en geniş kullanım alanına sahip olan uçucu yağlar arasında yer alır. Çin ve Yunan mitolojilerinde dahi faydalarından bahsedilmiştir. Diğer birçok uçucu yağa kıyasla oldukça yoğun bir yağ olan Mentha Piperita; ‘Mentha Spicata’ ve ‘Mentha Aquatica’ bitkilerinin melezlenmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Koklandığında mentol içeriğiyle ferahlatırken, Nane Uçucu Yağı içeriğindeki güçlü organik bileşenler; ciltte ve saçlarda temizleyici ve arındırıcı etki yapar.
Nane Uçucu Yağı bitkinin kök ve yapraklarından elde edilir. 'Menthol (%50-60)' ve ‘Menthone (%10-30)’ oranı zengindir. Bitkinin taze veya yarı-kuru üst yaprakları ve köklerinin su yada buhar distilasyonu ileelde edilmiştir.
Günümüzde Avrupa'da üretimi oldukça yaygın olan Mentha Piperita bitkisinin orijini Çin ve Hindistan dolaylarıdır.Taze ve mentollü bir kokusu vardır.

Elde edildiği kısım: Bitkinin yaprakları ve kökleri
Ekstrasyon yöntemi: Buhar Distilasyonu
Koku Kategorisi: Ferah, şekerli, taze
İçindekiler: 100% Nane Uçucu Yağı
Ana kimyasal bileşenleri: Menthol, Menthone, Menthyl Acetate, Menthofuran, α-Cineol, Limonene,Pulegone, Caryophyllene, Pinene.
Uyumlu: Kekik, Lavanta, Okaliptüs, Itır, Limon, Biberiye, Çay Ağacı, GreyfurtBitkinin Menşei: Hindistan

Kullanım Şekli:
Esansiyel (uçucu yağlar) çok güçlü yağlardır. Mutlaka sabit bir yağ ile seyrelterek cilde uygulanması gerekir.

Aromaterapi:
Sabit bir yağ ile karıştırarak (ayrıştırılmış hindistan cevizi yağı) vücuda, bileklere, şakaklara, ayaktabanlarına, boynun arka kısmına uygulanabilir.
Banyo suyuna bir kaç damla ekleyip su içerisinde 20 dakika dinlenilebilir.
Buhurdanlıkta veya difüzerde yakarak oda kokulandırılabilir.

Cilt Bakımı:
Cildi güzelleştirmek için cilt bakım ürünlerinize veya cilt bakım yağlarınıza ekleyebilirsiniz. Yüz içinmaksimum %1 seyrelterek kullanımı önerilir.
Yağlı ciltler için Ayrıştırılmış Hindistan Cevizi Yağı, Jojoba veya Argan yağı ile kullanılmasıönerilir.
Kuru ciltler için Shea Butter, Kayısı Çekirdeği Yağı ile kullanılması önerilir.**1 ml yaklaşık 20 damladır.

Uyarılar:Haricen kullanım içindir. Seyreltmeden direk cilde uygulamayınız. Tüm cilde uygulamadan önce cildin ufak bir yerinde mutlaka test ediniz. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. 5 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Serin yerde saklayınız.12 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilir.
Menşei: Türkiye
Üretici / İthalatçı: Misbahçe Gıda ve Tarım Ltd. Şt

KOZMETİK VE DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

UZMAN YORUMLARI
ÇOK SATANLAR