Pastil Boğaza İyi Gelir Mi?

Pastil, basit boğaz kuruluklarında yardımcı olabilecek takviye edici gıdalar arasında yer alır. Vitamin içerikli ya da bal ve limon gibi destekleyici ürünler olması sayesinde anlık olarak rahatlama hissi sunabilir. Fakat pastil tek başına herhangi bir tedavi edici özellik taşımaz. Süreğen boğaz ağrılarınızda doktorunuza danışmak önemlidir. Pastil kullanımı aynı zamanda boğazdan yapılacak inceleme ve testlerin sonuçlarını değiştirebilir. Bu sebeple süreğen olarak kullandığınız pastilleri doktor muayenenizde doktorunuza göstererek sonuçların doğru yorumlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Pastil Nedir Ne İşe Yarar?

Pastil boğaz ağrısı, boğa kuruluğu gibi durumlarda destekleyici olarak tercih edilebilecek takviye edici gıdalardan bir tanesidir. Aynı zamanda vitamin ve besleyici içerikleri sayesinde bağışıklık sistemini destekleme gibi farklı özellikleri bulunabilir. Alchemlife Phytorelief – CC pastil fitoaktif bileşikler ile rahatlama sağlar. Zencefil, nar, zerdeçal ile boğazınızda rahatlama hissini destekler. Yetişkinler için tasarlanan bu gıdalar tek başına herhangi bir tedavi edici özellik barındırmaz.

Soğuk algınlığı ya da grip gibi durumlarda boğazınızda kuruluk ve yanma hissi yaygın bir şikâyettir. Bu gibi durumlarda boğazınızda rahatlama ve daha rahat günü geçirmek için kullanabilirsiniz. Kullandığınız ilaçlara ek olarak bol su tüketmek de boğazınızda rahatlama sağlayacak yöntemlerden bir tanesi olarak öne çıkar.

 

Boğaz Pastili Faydalı Mı?

Boğaz pastili basit boğaz ağrılarında kullanılabilecek seçeneklerden bir tanesidir. Citus Antivirus pastil, hastalık kapmanın önüne geçmeyi desteklemek için tercih edilebilir. Boğaza yerleşebilecek enfektif materyalin henüz ağız içerisinde iken öldürülmesi esasına dayanır. Yerleşmiş ve üremiş virüs ya da bakteriler bu pastilin etkisi dışındadır. Enfeksiyon blokeri olarak da görebileceğiniz pastiller ile herhangi bir enfeksiyon materyali yerleşmeden önce koruma sağlayabilirsiniz.

Boğaz pastili, ateşli ve şiddetli hastalıklarda tedavi umulacak bir yöntem değildir. Ateş, şiddetli öksürük, nefes darlığı ve yoğun ağrı gibi durumlarda pastil ya da rahatlatıcı çaylar gibi yöntemler tercih edilmemelidir. Doktor muayenenizin ardından tavsiye edilen ilaçlara ek olarak pastil kullanarak rahatlama hissini destekleyebilirsiniz. Rahatlatıcı ve enfeksiyon materyalinin üremesini engelleyici özellikleri genel iyileşme sürecinizi destekleyebilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar