Ruj Rengi Nasıl Seçilmeli?

Ruj rengi seçimi dudak şekli, dolgunluğu, cilt tipi ve cilt alt tonu göz önüne alınarak sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Makyajınızın cildinizle uyumlu olması ve daha çekici bir görünüm için tüm bu unsurların uyum içinde olması değer taşır. Doğru ruju bulana dek maddi anlamda sarsılmamak için tanıtım ürünlerini deneyerek uygun modeli bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra makyaj markalarının makyaj simülasyonları da seçimlerinizde destekleyici olacak bir diğer seçenektir.

 

Ten Rengine Göre Ruj Nasıl Seçilir?

Ten rengine göre ruj seçimi makyajınızın tamamlayıcısı olacak son dokunuşu yapmak için önemlidir. Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden biri olan dudaklar makyajın odak noktasıdır. Ten renginize göre uygun bir ruj seçimi yaparak çekici bir görünümü destekleyebilirsiniz. Cilt alt tonunuz belirlemek ya da bilmek bu açıdan destekleyici olacaktır.

Cilt alt tonu belirlemek aslında renklerin uyumunda saklıdır. Soğuk ya da sıcak renkleri cildinizde – kıyafetlerinizde deneyerek doğru seçimi bulabilirsiniz. Rujunuzun rengi kadar dokusu da önemlidir. Parlak ya da mat tonlar farklı etkiler sunabilir. Aynı zamanda beraberinde kullanabileceğiniz parlatıcılar, dudak kalemleri ve nemlendiriciler gibi alternatif ürünler ile dudaklarınızın daha dolgun ve çekici bir görünüm kazanmasına destek olabilirsiniz. Jane Iredale Lip Fixations Kalıcı Çift Taraflı Ruj fetish gibi modellerde parlatıcı etkilerin de ortaya çıkmasına destek olabilirsiniz.

 

Doğru Ruj Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru ruj tercihi yapmak makyajınızın tamamlayıcısı olacak bir seçimdir. Nemlendirme etkisi olan rujlar uzun süreli kullanımlarda daha çekici bir görünümü destekler. Aynı zamanda parlak ve mat tonları gece ya da gündüz kullanımı yerine tamamen giyim tarzınız ve enerjinize göre şekillendirebilirsiniz. Sevdiğiniz tonların üzerine uygulayacağınız parlatıcı ile dudaklarınızın daha çekici görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Mat renkli ruj tercihi daha yoğun bir etki sunabilir. Idun Minerals Matte Lipstick ile dudaklarınızın mat görünümünü destekleyebilirsiniz. Yoğun pigment içeriğiyle çekici görünümünüz uzun süre sizinle beraber olacaktır. Sevdiğiniz renklerin dudaklarınızla uyum içerisinde olması için nemli dudaklarınıza uygulayıp makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Çekici renkler ile eşsiz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 


diğer tüm bloglar