Saç Dökülmesi Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur?

Saç Dökülmesi Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur?

Saç Dökülmesi Hangi Vitamin Eksikliğinden Olur?

Saç dökülmesi herkesin dönem dönem yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri saç dökülmesine sebep olabilir. Mevsimsel geçişler, yanlış bakım rutinleri ya da yetersiz beslenme saç kaybında yer alan önemli faktörler arasında yer alır. Genetik yatkınlık ya da saç koparma gibi sorunlar da saç dökülmesi ve seyrelmesinde yer alan önemli etkenlerdendir.

Saç dökülmesi demir eksikliğinden proteinin yetersiz alımına dek farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Vücudumuzda yer alan her vitamin ve mineral kan testlerimizde direkt olarak ölçülemeyebilir. Bu ölçülemeyen gruptaki eksiklikler de saç dökülmesini tetikleyebilir. Bu durumda kan tahlilleriniz normal çıksa da dökülme sorununuz devam edecektir. Saçlarınızın sağlığı ve güzelliği için içerden ve dışarıdan destek olmalısınız. Beslenme ve bakım düzeninizdeki ufak ama etkili dokunuşlar ile benzersiz sonuçlar kazanabilirsiniz.

 

Saç Dökülmesi Hangi Vitamin İyi Gelir?

Saç dökülmesinde birçok vitamin kurtarıcı olabilir. Saç dökülmesine özel tasarlanmış multivitaminler tercih edebilirsiniz. Erkek ve kadın için farklı formüller sayesinde etkili sonuçlara bir adım daha yaklaşırsınız. Ducray Anacaps Progressiv Dökülme Karşıtı gıda ile saçlarınızı yeniden kazanabilirsiniz. Kapsül ya da tablet formunda farklı seçenekler sayesinde ilaç alışkanlıklarınıza uygun seçimler yapmak mümkündür. Nutraxin Hair Nail kapsül gibi kapsamlı seçenekler hem saç hem de tırnak için besleyici özellikler sunar. Bunun yanı sıra multivitamin kullanarak tüm sisteminize destek olabilirsiniz. Saçlarınızla beraber genel vücut sağlığını destekleyici ürünlerle bakım yapabilirsiniz. Mineral, antioksidan, besleyici bitkisel özler ve vitamin içeren yapısı tüm sisteme destek olur. İmmuneks Micro Glucan Plus Beta Glucan Vitamin Takviye Edici Gıda ile tüm sistemlerinize destek olacak bir ürün kullanabilirsiniz.

Saç bakımında aynı zamanda besleyici formüller de yararlı olur. Saç derinize masa yaparak uygulayacağınız yağ, serum ya da maskeler besleyici özlerin deriden emilmesine yardım eder. Saç derisinin dolaşımına destek olacak masaj hareketleri ile bu ürünleri uygulayabilirsiniz. Phyto Novathrix Saç Büyümesi Destekleyici Yoğun Saç Dökülmesine Karşı Etkili Bakım ile yoğun bir destek sunabilirsiniz. Düzenli kullanımda saçlarınızın dökülmesini engelleyerek bakım yapan formüller size yardımcı olacaktır.

 

Çinko Eksikliği Saç Dökülmesi Yapar Mı?

Eksikliğinde saç dökülmesi olan maddelerden biri de çinkodur. Çinko saç ve tırnak bakımında destekleyici yapılar taşır. Birçok farklı madde saçlarınızın güzelliğinde ve parlaklığında etkiler sunar. Tiroit bezi hastalıkları, demir eksikliği anemisi, yetersiz protein alımı, çinko eksikliği, vitamin eksikliği gibi farklı sorunlarda ortak sonuç saç dökülmesi olabilir.

Saç dökülmesine yaklaşım hem içerden hem de dışarıdan destek ile olmalıdır. Yani hem beslenmenizde hem de bakım rutininizde değişiklikler yaparak bu sorunla baş edebilirsiniz. Çinko desteği almak için Solgar Çinko takviye edici gıda bitkisel kapsül size yardımcı olabilecek seçeneklerden biridir.