Saç Kremi Kullanmak Saçı Yağlandırır Mı?

Saç kremi kullanmak saçı yağlandırır mı? Saç kremi uygulamaları sonrası saçta oluşan yağlı his, bizlere ürünlerin doğru bir şekilde uygulanamadığını söylemektedir. Çünkü saç kremleri doğru uygulama gerçekleştirildiğinde saçta herhangi bir yağlanma belirtisi göstermez. Saç kremlerinin en temel amacı, saç tellerinin nemlendirilmesidir. İçeriğinde zengin yaş bileşenleri barındırır. Bu bileşenler ise saç tellerinin etrafına sarılarak gün boyu gerekli nemin sağlanmasına ve dış etkenlere karşı koruma sağlanmasına yardımcı olur. Eğer saç kremleri sadece saç uçlarına ve boylarına değil, aynı zamanda saç diplerine de uygulanırsa saç diplerinde de bu etkiyi sağlayacağından fazla parlama ve kayganlık hissi oluşturabilir. Bu da kişiye saçlarının yağlandığını düşündürebilir. Bu yüzden ıslak saça ya da kuru saça fark etmeksizin saç kremleri saç diplerine uygulanmamalıdır. Mümkün olduğunca saç uçlarına uygulanmalıdır. Kullandığınız ürünün kullanım talimatları bu konuda size yardımcı olacaktır.
     

Saç Kremi Kullanımı Gerekli Mi?

Saç kremi kullanımı mutlak bir gereklilik barındırmasa da; sağlıklı, parlak, hacimli ve pürüzsüz saç dokusunun en büyük arkadaşı saç kremleridir. Öncelikle kuru saç tellerine kazandırdığı yumuşaklık sayesinde tarama ve şekil alma işlemlerini kolaylaştırır. Bu durumsa oluşabilecek saç kopmalarının ve kırılmalarının önemli ölçüde engellenmesi demektir. Diğer yandan özel olarak geliştirilmiş formüllerinde saçın ihtiyaç duyduğu pek çok bileşeni barındıran içerikler saçın yenilenmesini ve beslenmesini sağlar. Zengin yağ içerikleri ise saçın nemlenmesini ve böylece elektriklenmenin azaltılmasına ve daha bakımlı bir saç görünümü oluşmasına temel hazırlar. Tüm bu etkiler göz önüne alındığında bakımlı görünmenin kilit taşlarından biri saçlar olduğuna inanan kimseler tarafından saç kremi kullanımının gerekli olduğu söylenebilir.
     

Yağlı Saçlar Hangi Saç Kremlerini Tercih Etmeli?

Saç bakım kremlerinin doğru uygulanması ile saç yağlanmalarının önüne geçebileceğimizin altını çizmiştik. Her ne kadar bu uygulama faydalı olsa da kendi özünde yağlı saçlar için aynı şey geçerli olmayabilir. Yağlı saç tipine sahip olan kişilerin buna uygun ürün seçimi gerçekleştirmesi gerekir. Aksi halde saç tellerinde ekstra ağırlık yaratacak saç kremi istenen etkileri sunamayabilir. Peki, yaşlı saçlar hangi saç kremlerini tercih etmeli? Yağlı saçlar saç kremi seçimi esnasında kuru ve yıpranmış saçlara özel üretilen ürünlerden kaçınmalıdır. Çünkü bu ürün içeriklerinde yoğun nemlendirici kullanımı mevcuttur. Bunun yerine su oranı yüksek ve hafif yağlardan oluşturulan formüller saçın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Ayrıca güçlü ve yoğun ibarelerini bulunduran saç kremleri de yine aynı sebeple pek tercih edilmemelidir. Yağlı saçların favori saç kremini bulma yolculuğuna destek verecek en beğenilen ürünlerden bazıları ise şöyledir;
  • Klorane Ylang Ylang bitkisi Saç Kremi Güneş Bakım
  • Phyto 7 Day Cream
  • OGX Coconut Milk Besleyici Sülfatsız Bakım Kremi
  • Klorane Papirüs Sütü Saç Kremi Şekle Girmeyen Saçlar
  • Klorane Quinine Çiçeği Saç Kremi ve B Vitamini
  • Dermoskin Saç Kremi
  • Organicum Aktif Saç Kremi
  • Lab Series Age Rescue Saç Bakım Kremi

 


Diğer tüm bloglar