Saça Maşa Yapmadan Önce Ne Sürülür?

Saça Maşa Yapmadan Önce Ne Sürülür?

Saça Maşa Yapmadan Önce Ne Sürülür?

Daha güzel ve daha tarz bir saç görünümü elde etmek için birçok kez saçlarımıza maşa uyguladığımızı söyleyebiliriz. Saçımıza uyguladığımız maşa ile uzun saçlarımızı daha dikkat çekici bir hale getirebiliriz. Düz saça sahip olan daha güzel bukleler ve kıvrımlı saç telleri ile kıvırcık saça sahip olanlar ise daha düz bir saç görünümü kazanmak için uygulayabilir. Ancak tüm bu maşa uygulamaların çok kalıcı olmadığı söyleyebiliriz. Gün içerisinde değişen hava koşulları, uzun süre saç bakımımı yapamama uyguladığımız maşanın etkisini ortadan kaldırabiliyor. Peki, tüm bu maşa uygulamalarını kalıcı hale getirmek ve saçlarımıza verdiğimiz modelin kalıcı olmasını sağlamak için saça maşa yapmadan önce ne sürülür? bunu öğrenmeliyiz.

 

Saç Maşasından Önce Saça Sürülebilecek Ürünler Neler?

Tüm bunların ışığında maşa yapmadan önce saçımıza uygulayabileceğimiz birçok teknik ve ürün bulunuyor. Saçlarımızı daha kalıcı hale getiren ve daha canlı görünüm elde etmemizi sağlayan fön suyu bunlardan bir tanesi diyebiliriz. Fön suyu ile maşa uygulamasını kolaylaştırabilir ve daha kalıcı bir görünüm elde edebiliriz. Böylelikle hem daha parlak saçlar hem de daha dayanıklı bir maşa ortaya çıkacaktır.

Fön suyunun dışında, saç spreylerini de maşa yapmadan önce saçımıza sürebiliriz. Sertleştiren yapısı ile saçımıza verdiğimiz şekli daha da kalıcı hale getirecektir. Dayanıklı bir maşa için ideal bir yöntemdir diyebiliriz.

Ayrıca saç kremleri ve saç köpükleri de maşadan önce uygulanabilecek ve dalgalı bir görünüm elde etmemizi kolaylaştıracak yöntemler arasındadır. Saçımıza süreceğimiz saç kremleri veya saç köpüğü sayesinde daha ışıltılı bir maşa görünümü yaratarak gün boyu saçımızın bozulmamasını sağlayabiliriz.

 

Saça Maşa Nasıl Yapılır?

İlk önce saçlarımızın temiz olduğundan emin olmalıyız. Temizliğinden şüphe ettiğimiz saçlarımızı yıkayarak iyice kurutabiliriz. Kurutma işleminin ardından da saçlarımızı güzelce tarayarak rahatlatmamız gerekmektedir. Daha sonra ısıttığımız maşayı, istediğimiz modele uygun olacak şekilde saçlarımıza ufak ufak uygulayabiliriz. Saç kalınlığını kendimize göre ayarlamamız gerekmektedir. İsterseniz ince maşalama yapabilir isterseniz daha kalın olacak şekilde maşa yapabilirsiniz. Eğer buklelerin tam istediğiniz gibi olmadığını düşünüyorsanız, tekrar üstünden geçerek daha kalıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 


Diğer tüm bloglar