Saçımdaki Kepeklerden Nasıl Kurtulurum ?

Saçımdaki Kepeklerden Nasıl Kurtulurum ?

Saçımdaki Kepeklerden Nasıl Kurtulurum?

Kepek oluşumu, kadın erkek fark etmeksizin herkeste görülen can sıkıcı bir durumdur. Banyo alışkanlıkları ve saç bakım rutini zaman zaman kepek oluşumu üzerinde etkili olabilir. Özünde kepek oluşumu saç derisinin dökülmesinden kaynaklanır. Yapılan araştırmalara göre her iki kişiden bir tanesi kepek sorunu yaşamaktadır. Aslında oldukça yaygın bir sorun olmasına karşın basit yöntemler ile kepek oluşumunun önüne geçilebilir. Kepek oluşumunun sebeplerini ortadan kaldırmak kepek sorununun düzelmesini hızlandırır. Öncelikli olarak doktor muayenesi önerilebilir. Buradaki temel nokta zaman zaman saç enfeksiyonlarının da kepeğe sebep olmasından gelir. Sağlığınızı güvence altına aldıktan sonra kozmetik yaklaşımlar ile sıradan kepek sorunlarını ortadan kaldırmak için adım atabilirsiniz. Medikal sorunların dışında birçok sebep kepek oluşumu yaratabilir:

  • Çok sıcak su ile yıkanmak
  • Şampuanı saça uygularken tırnak ile saç derisinin kalkmasına sebep olmak
  • Saç türünüze uymayan yanlış şampuan ve saç bakım kremi kullanımı
  • Saç derisinin çok kuru olması gibi farklı sebepler kepek oluşumuna sebep olabilir.

 

    

Kepekli Saça Ne İyi Gelir?

Kepekli saç özel bakım isteyen bir saç türüdür. Kadın ve erkeğin ortak sorunu olan kepek, görünüş olarak da rahatsız edici olabilir. Bu sebeple en kısa sürede düzelmesini hedeflemek gerekir.

Sebamed kepeğe karşı şampuan bitkisel özler ile desteklenen formülü sayesinde kepek ve pullanma sorununu çözmeyi hedefler. Çay ağacı, Hindistan cevizi yağı, aloe vera ve probiyotik içerikli formüller saç derisinin dengeye ulaşmasını destekleyebilir. La Roche Posay Kerium DS şampuan kepek görünümü ve kepek oluşumunu engellemek için hazırlanır. Bu ürünler saç derisinin dengeli bir neme ulaşmasını sağlar. Kuru saç derisi de kepek oluşumuna müsaittir. Saç derisine nazik hareketlerle masaj yaparak uygulamak ve ılık su tercih etmek ürünlerin etkisini göstermesini destekleyecektir. Bu süre zarfında saçınızın rutin bakımını sürdürebilirsiniz. Kökten uca bakım yapan yağlar sayesinde saç derinizin canlanmasına ve dengeye ulaşmasına destek olabilirsiniz.

    

Saç Kepeğine Ne İyi Gelir?

Saçınızdaki kepek durumuna göre farklı yöntemler tercih edebilirsiniz. Ne zaman doktora başvurmanız gerektiği konusunda kendinizi ve sağlığınızı takip etmek yardımcı olacaktır. Kaşıntı, kızarıklık, yüksek miktarda kepek ve beraberindeki çeşitli hastalıkların varlığı, kepek için uzman yardımı almanız gerektiğine işaret olabilir.

Saç kepeğinin normal seviyede olduğu durumlarda şampuan ile müdahale müdahale edilebilir. Organicum Kepek karşıtı yenileyici saç bakım şampuanı gibi destekleyici ürünler kullanabilirsiniz. Saçın nem dengesi, saç derisinin bakımı ve kepekten arındırma etkileri ile özel şampuan kullanımı kısa sürede temizlik sağlar. Haftada en az 2 kere 4 hafta boyunca düzenli kullanım kepek sorununun çözülmesini destekleyecek yöntemlerden bir tanesidir. Kadın ve erkek için ortak kullanım sağlayan saç bakım ürünleri ile aile boyu saç bakımınızı kolayca sürdürebilirsiniz.

 


Diğer Tüm Bloglar