Saçların Düz Olması İçin Ne Yapılmalı?

Saçlarımızı şekillendirmek ve farklı modellerde kullanmak herkesin tercih ettiği seçeneklerdir. Fakat kimi zaman saçlara uzun süre işlem yapmak olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Saçlarınızın düz ve şık görünmesi için ısıl müdahalelere kıyasla farklı bir yöntem deneyebilirsiniz.

Saç bakımınızda tercih edeceğiniz ürünler ile saçlarınızın daha düz görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle keratin içeren bakım ürünleri saçların daha düz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Phyto Phytokeratine Extreme Yıpranmış, kırılgan ve kuru saçlar için temizleyici bakım kremi destekleyici ürünlerden bir tanesidir. Düzenli kullanımda saçlarınızda değişimi gözlemleyebilirsiniz.

 

Saç Düzleştirici Olmadan Saç Nasıl Düzleşir?

Saç düzleştirici veya ısıl işlem olmaksızın saçlarınızın düz görünmesini istiyorsanız bakım rutininizde değişim yapabilirsiniz. Saçlarınızın daha düz ve canlı görünmesini istiyorsanız Klorane Papirüs Sütü Saç Kremi Şekle Girmeyen Saçlar için tercih edebilirsiniz. Kuru, ince telli ve şekil almayan saçlar için düzleşme ve daha kolay şekillenme adına kullanabilirsiniz.

Kimi zaman saçların doğal yapısı kıvırcık veya sert olabilir. Bu gibi durumlarda saçınızın yumuşak ve sağlıklı kalması için özel ürünler tercih edebilirsiniz. Bakım yapan ve onarıcı etkiler sunan seçenekler sayesinde ısıl işlem kullansanız dahi saçınızdaki yıpranma oranını kontrol altına alabilirsiniz. Maske, serum, şampuan ve saç bakım kremi gibi formüller sayesinde saçınızın bakımlı ve kolay şekil alan bir yapı kazanmasını destek olabilirsiniz.

 

Saçların Yumuşak Ve Düz Olması İçin Ne Yapılmalı?

Saçların yumuşak ve düz olması için öncelikli adım beslenmedir. Sağlıklı beslenme ile saçlarınızda da değişim yaratabilirsiniz. Nuxe Huile Bronzante Nemlendirici Koruyucu Saç Yağı ile saçlarınızın güneşten korunmasını sağlarken aynı zamanda nemlenmesine destek olabilirsiniz.

Saçların doğal formu düz değil ise tek başına bakım düzleşme sağlamayabilir. Düzenli olarak saçlarınıza keratin bakım yapmak hem kökten uca desteklenmesini hem de düzleşmesini sağlayabilir. Elbette bu da saçlarınız için kalıcı bir çözüm olmayabilir. Isıl işlem ile saçlarınızın zarar görmesine kıyasla keratin içerikli bakım ürünleri kullanarak etkili sonuçları desteklemek saç sağlığınızın korunması adına daha doğru bir tercih olabilir.

 


diğer tüm bloglar