Saçların Parlak ve Bakımlı Görünmesi İçin Ne Yapılmalı?

Saçların Parlak ve Bakımlı Görünmesi İçin Ne Yapılmalı?

Saçların Parlak ve Bakımlı Görünmesi İçin Ne Yapılmalı?

Saçların parlak ve bakımlı görüntüsü hem iç hem dış birçok etkenle bağlantılıdır. Beslenme ve saç bakımı ile saçlarınızın bebeksi bir doku kazanmasını destekleyebilirsiniz. Multivitamin, saç serumu ve yağı gibi farklı seçenekler ile saçlarınızın ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz. Doğal içeriklerden uzak kimyasala formüller kullanmayarak da saçlarınızın rahatlamasını destekleyebilirsiniz. Saçların parlak ve bakımlı görünümü saça zarar veren kötü alışkanlıklardan uzaklaşılması ile yeniden kazanılabilir. Yüksek ısı maruziyeti, sıkça kimyasal boya kullanımı, sülfat ve tuz içerikli şampuanlar kullanmak, yeterli protein ve vitamin alamamak, demir eksikliği, tiroid bezi hastalıkları gibi birçok farklı durum saçların solgun görünmesine sebep olur.

Saçın doğal nemini kazanması parlak ve bakımlı bir görünüm için önemlidir. Yaşadığınız yerdeki hava kirliliği dahi saçlarınızı etkiler. Bu anlamda saçlarınıza yeterli bakımı sunabilmek önemlidir.

 

Canlı Saçlara Nasıl Sahip Olunur?

Canlı saçlara sahip olmak için bakım yapmak ilk aşamalardan biridir. Vücudunuzu hem içerden hem de dışarıdan besleme ile canlı ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz. Farklı yöntemler ve ürünler arasında size en çok hitap edeni tercih ederek saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

 • • Saç bakım yağı, en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. kuruluk ve sertlik gibi sorunlara karşı birebirdir. Hem saç diplerine hem de uçlara uygulayabileceğiniz farklı seçenekler ile çok yönlü kullanabilirsiniz. Phyto Phytoelixir Çok Kuru Saçlar İçin Besleyen ve Işıltı Veren Yağ bu açıdan yardımcı olabilecek formüller arasında yer alır.
 • • Saç bakımı için multivitamin tercih etmek bir diğer etkili seçenektir. bazı vitamin ve mineral eksiklikleri de saçların solgun görünmesine sebep olabilir. Kadın ve erkek için farklı formüller ile saçlarınızın ihtiyaçlarına kulak verebilirsiniz. Vitabiotics Perfectil Saç, Deri ve Tırnak için özel formül ile güzelliğinize destek olabilirsiniz. Keratin, biotin, E vitamini gibi özel destekler ile bu ürünler saçlarınızın içerden beslenmesine destek olur.
 • • Saç serumu yoğun formülleri ile tercih edilen seçeneklerin arasında yer alır. Dökülme sorunu yaşayanların da tercih edebileceği besleyici formüller saçların canlanmasına yardım eder. Ducray Sensinol Serum Hassas Saç Derisi Yatıştırıcı ile saç derinizin yeniden uyarılmasına yardım edebilirsiniz.
 • • Saç maskesi saçların yeniden canlandırılması için tercih edilebilecek formüllerden bir diğeridir. Yoğun ve besleyici yapısı sayesinde haftalık ya da aylık bakım rutininize ekleyerek etkili sonuçlar alabilirsiniz. Parlaklık ve canlı bir görünüm sağlayan yapısı ile saçınızın güzelliğinin ön plana çıkmasına destek olur. Klorane Mango Yağı Maskesi Kuru ve Yıpranmış Saçlar için ideal bir seçenek olacaktır.

 

 

Saçların Yumuşak Olması İçin Ne Yapılmalı?

Saçların yumuşak olması için birçok yöntem kullanabilirsiniz. Kullandığınız şampuan, saç bakım kremi ya da boya dahi saçlarınızda kuruluk yaratabilir. Saç bakımınızda kademe kademe değişimler yaratarak sizin için etkili formüle ulaşabilirsiniz. Beslenmenizde ve bakım rutininizde bazı değişimlerle benzersiz sonuçlara adım atabilirsiniz.

 • 1. Yeterli su tüketmek
 • 2. Beslenme düzeninizde taze meyve, lifli gıdalar ve proteinlere yer vermek
 • 3. Tuzsuz ya da besleyici şampuan kullanmak
 • 4. Saç bakım ürünleri ile desteklemek ( serum, maske, yağ, saç kremi vb.)
 • 5. Gerektiği aşamada multivitamin desteği almak
 • 6. Yüksek ısı maruziyetinden korunmak (Fön çekmek, Maşa yapmak, brezilya fönü vb.)
 • 7. Doğal içerikli saç boyaları kullanmak (Kimyasal boyalar saçların zaman içerisinde yıpranıp solgun bir görünüme ilerlemesine sebep olabilir)