Sivilceyi Kurutmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sivilce oluşumu belli dönemlerde çevresel ve vücuttan kaynaklı sebeplerden artabilir. Bu süreçte sivilcelerin kurumasını desteklemek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz işlemden önce sivilcenin neden oluştuğunu tespit etmek daha önemlidir. Hormonal, beslenmeye bağlı, genetik ya da çevresel sebeplerden sivilce oluşumu artabilir.

Sivilceyi kurutmak için neler yapılmalıdır? Sivilceyi kurutmak için ve leke oluşumunu önlemek için farklı yöntemler kullanılabilir. Öncelikle önerimiz öğünlerinizde fazla yağlı ve tuzlu ürünleri azaltmak olacaktır. Bu sayede cildiniz rahatlayıp fazla yağa maruz kalmaktan kurtulur. Ardından sivilceleri kurutmak için ürünler kullanabilirsiniz. Cilt tipiniz ve sivilce yoğunluğunuza göre farklı ürünler tercih edebilirsiniz.

Sivilce kurutucu krem , jel ya da köpükler bu süreçte yardımcı olabilir. Yaşınız, cilt tipiniz, sivilce dağılımınız ve bakım rutininiz bu anlamda dikkat edilmesi gereken seçenekler arasına yer alır. Az sayıdaki sivilceler için Murad Rapid Relief Spot Lokal Sivilce Kurutucu Jel kullanabilirsiniz. 4 saat içerisinde sivilceyi kurutmayı hedefleyen bu ürün cildin rahatlamasını destekler.

 

Sivilceleri Kurutmak İçin En Etkili Yöntem Nedir?

Sivilceleri kurutmak için en etkili yöntem hem beslenme düzeninizi gözden geçirmek hem de bakım ürünleri tercih etmek olacaktır. Bitkisel formül içeren sivilce kurutucu jel ürünler sivilcelerin yok olurken cildin zarar görmesini engeller. Bu sayede cildiniz rahat ve aydınlık bir görünüme kavuşabilir. Çam ve kekik özleri antibakteriyel özellikler içerdiği için sivilce kurutucu jel içerisinde etkili sonuçları destekleyebilir.

Sivilceye yönelik tıbbi bir işlem görüyorsanız yatıştırıcı ürünler ile sivilcelerin kuruma sürecine destek olabilirsiniz. Dudak nemlendirici krem, el ve yüz için su bazlı nemlendirici kremler cildin dengeli bir hale gelmesini destekler. Sivilceli ciltler aynı zamanda siyah nokta ve akneye eğilimli olabilir. Bu cildin neme ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. Sivilcelerinizi kuruturken cildinizin yıpranmasını engellemek için su bazlı nemlendiriciler kullanmayı ertelememenizi öneririz. Bu sayede cildiniz sivilce ve iltihaptan arınırken nem dengesini yeniden kazanmış olur.

 

Yüzde Çıkan Sivilce Nasıl Kurutulur?

Yüzde çıkan sivilceler kendiliğinden kuruyabileceği gibi bakım ürünleri ile de kurutulabilir. Cildiniz sivilce oluşumuna meyilli veya sivilce içeriyorsa özel bakım ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Dermalogica Clearing Sivilceli ve Sivilceye Eğilimli Yağlı Cilt temizleyici bu ürünlerden bir tanesi olabilir.

Sivilcelerin kuruması, cildin fazla yağdan arınması, akne ve iltihaba sebep olan zararlı cilt mikroorganizmalarının temizlenmesi için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sivilceli ciltler sivilcelerin iyileşmesi sürecinde leke oluşumuna müsait bir hal alır. Sivilcelerin leke bırakmadan iyileşmesi için temizleyici ürünler, bakım kremleri ve leke giderici serumlar tercih edebilirsiniz. Bitkisel ve doğal özler içeren formüller sayesinde cildiniz yeniden yapılandırma sürecini rahatça geçirir. Mentol, Çay ağacı, kekik ve Kafur gibi bitkisel özler cildinizin rahat ve temiz olmasını destekleyen doğal seçenekler olarak ürünlerimizde yer alır.

 


Diğer Tüm Bloglar