Siyah Nokta Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır ?

Siyah Nokta Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır ?

Siyah Nokta Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildiniz için doğal içerikler ilk tercihiniz oluyorsa, siyah noktalardan kurtulmak için de bu anlayışı benimseyebilirsiniz. Cildinizin temizliğinden, nemlendirilmesinden ve korunmasından emin olduktan sonra haftada 2 kere kullanacağınız doğal maskeler, siyah noktaların giderilmesinde gözle görülür etkiler yaratacaktır. İşte o en çok fayda sağlayan siyah nokta maskesi tariflerinden birkaçı!
  • Kil Maskesi: Ciltteki yağı bünyesine hapsederek dolu gözeneklerin arındırılmasına yardımcı olan kil maskesi, aynı zamanda yüze doğal bir canlılık da vermektedir. Üstelik evde hazırlaması oldukça basittir. İhtiyacınız olan tek malzeme kildir. 2 yemek kaşığı kadar kile biraz su ekleyerek çamurumsu bir karışım elde edin. Elde edilen karışımı ise özellikle siyah noktaların yer aldığı bölgeye sürün ve maskenin kurumasını bekleyin.
  • Yeşil Çay Maskesi: Aktardan toz olarak alınan yeşil çay, siyah noktaların giderilmesinde çeşitli faydalar sağlayabilir. Uygulama içinse öncelikle 1 yemek kaşığı yeşil çay tozunu az miktardaki limon suyuyla karıştırmak gerekir. Bu noktada karışımın içine isteğe bağlı olarak bal da ekleyebilirsiniz. Macun kıvamını alan karışım ise tüm yüz için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
  • Karbonat Maskesi: Bu maske için ihtiyaç duyduğunuz kadar karbonatı bir kap içerisine almalı ve az miktardaki suyla karıştırmalısınız. Böylece ortaya macunumsu bir yapı çıkacaktır. Siyah noktalı bölgeye sürerek kullanım sağlayabilirsiniz, ancak karbonat maskesi uygulamaları yoğun kurutucu etkiye sahip olabilir. Bu yüzden dikkatli kullanım gerektirmektedir.
  

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Yağ bezlerinin fazla çalışması sebebiyle, burun bölgesi siyah noktaların en çok görüldüğü alandır. Üstelik burun kıkırdağının kıvrımlı yapısında yer alan siyah noktaların giderilmesi de çok kolay değildir. Düzenli bakım ve doğru ürün kullanımları ile burundaki gözenekler büyük oranda temizlenebilir. Yapılabilecek ilk şeylerden bir tanesi: yatmadan önce ve makyaj sonralarında cildin kapsamlı temizliğini sağlamak olabilir. Bu işlem siyah nokta oluşumunu azaltmaya yardımcı olacaktır. Daha sonra ise buhar banyoları bir alışkanlık haline getirilebilir. Buharın etkisiyle gevşeyen gözeneklerdeki kirler yumuşar ve daha kolay arındırılabilir. Siyah noktaların temizliği için geliştirilen çeşitli maske ve krem formları da bu süreç de size destek olabilir. Peeling ürünleriyle ölü derinin arındırılması sağlanabilir.
  

Siyah Nokta Temizliğinde Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Siyah noktaların azalması ve gözeneklerden arındırılması için kullanılan pek çok krem formunun yanı sıra, çeşitli yardımcı ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünler arasından en çok tercih edilenler, burun bantlarıdır. Burunu yapıştırılan ve ardından da çekilerek siyah noktaların temizlenmesini sağlayan ürünler, gözle görülür sonuçlar ortaya koymaktadır. Diğer yandan siyah nokta fırçaları, siyah nokta aleti, yüz temizleme cihazları ve vakumlu siyah nokta cihazları tercih edilebilecek alternatiflerden bazılarıdır.

 


Diğer Tüm Bloglar